"Strona po stronie" to dziennik zawierający 365 zadań, które mają na celu odstresowanie się i oderwanie od problemów.

Czasami potrzebujemy w życiu odskoczni, gdyż problemy nas przytłaczają albo jesteśmy wciąż zestresowani. Najlepszym sposobem jest relaksacyjna lektura lub książka, która pozwoli nam rozwinąć kreatywność i zapomnieć o problemach. Do tej drugiej grupy należy "Strona po stronie" Adama J. Kurtza.

"Strona po stronie" to nietypowy dziennik, zawierający 365 zadań, które mają na celu odstresowanie się i oderwanie od problemów. Adam J. Kurtz zachęca do poszerzania horyzontów i ćwiczenia kreatywności. Autor dedykuje tę książkę pamięci Blanche Davids Gewirtz, która nauczyła go odważnie zadawać pytania, nie żałować sobie odrobiny słodyczy, doceniać życiowe niespodzianki i wszystko dokumentować.

Książka zawiera zabawne polecenia typu narysuj, napisz, opisz, wklej, przyklej, wytnij. Trzeba także się nagłowić i coś policzyć. Do wykonania zadań potrzebne są: ołówek, długopis, nożyczki oraz poczucie humoru.

Już na samym początku dowiadujemy się, czym jest ta publikacja: ta książka może być dla Ciebie dziennikiem, pamiątką, kalendarzem, przyjacielem, wszystkim tym naraz. Wszystko zależy od Ciebie (przy odrobinie pomocy).

Autor skłania do robienia różnych dziwnych rzeczy - np. przez 20 minut rysuj banany. Uważaj, żeby się nie pośliznąć na skórce albo narysuj igłę na środku strony. A teraz dorysuj stóg siana wokół niej. Postaraj się nie zgubić igły w stogu siana albo narysuj drabinę (tylko nie spadnij) albo napisz do siebie list, który przeczytasz za pół roku. Trzeba też napisać wiadomość, której nie można wysłać.
Niektóre polecenia nawiązują do Facebooka i Twittera: Napisz coś #sensownego, po czym wszystko #zepsuj nadmiarem #hashtagówalbo Zaproszenie na wydarzenie: Wyjdź na słońce. Wezmę udział. zainteresowany. Zignoruj. Jest także miejsce na "reklamy".

Inne zadania są nieco szalone, np. przyklej tu banknot dziesięciozłotowy i zapomnij o nim albo to tylko papier! Narysuj ścianę z cegieł. Jeżeli jest już gotowa, to ją zburz! albo opisz kompromitujące wydarzenie z udziałem twojego przyjaciela, żebyś mógł je kiedyś opowiedzieć, wznosząc toast na jego weselu. Albo trzeba zastanowić się, jak wyglądałby nasz nagrobek.

W założeniu książka ma być na cały rok, codziennie powinna być wypełniana jedna strona. Jednak w praktyce można wykonywać tyle zadań, ile się chce. To od nas zależy, jak będzie wyglądać praca nad nią. I to, czym dla nas będzie - dziennikiem, albumem albo czym tylko będziemy chcieli. Może być także pamiątką z całego roku. I choć wypełnia się ją samemu, to dzięki hashtagom można połączyć się z innymi ludźmi na całym świecie.

Polecam tę książkę osobom zestresowanym, przy niej się nieco odprężą i wyluzują. To świetna publikacja także dla osób podchodzących do wszystkiego z dystansem i humorem. Jest idealnym sposobem na rozładowanie napięcia i ćwiczenie swojej kreatywności.

Adam J. Kurtz jest grafikiem i artystą. Jego celem jest tworzenie autentycznych, dostępnych dla szerszego odbiorcy prac, m.in. linia małych produktów oraz seria kalendarzy "Unsolicited advice". Mieszka w Nowym Jorku.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!