Lech Wałęsa trafił do szpitala. Życząc mu dużo zdrowia jako człowiekowi, pomyślałem jednak, co stanie się po śmierci z tym zasłużonym, w końcu, obywatelem Rzeczpospolitej. I co będzie z innymi jej bohaterami? Zwłaszcza, że biskup Pieronek wskazuje na przypadkowość ostatniego, wawelskiego pochówku...

Lech Wałęsa urodził się w 1943 roku. Ma skończone 68 lat. Nie jest osobą w pełni zdrowia. Co jakiś czas spotykamy w mediach informacje o jego problemach. Z drugiej strony wiemy, że w Polsce średnia życia mężczyzny to 71 lat.

Czy to już czas by uzgodnić ten ostateczny szczegół? Biorąc pod uwagę niedawne kłótnie, czasem wręcz gorszące zachowania po tragicznej śmierci Lecha Kaczyńskiego, powinniśmy zawczasu podjąć publiczną dyskusję na temat miejsca pochówku pierwszego przewodniczącego Solidarności.

Lepiej bowiem dla nas wszystkich, by nie dochodziło już do uwłaczających jego godności scen. Właściwie, możemy też, razem z samymi zainteresowanymi, rozważyć wszelkie możliwości w zakresie miejsca pochówku pierwszego, drugiego, trzeciego i kolejnych prezydentów III Rzeczypospolitej. Może pojawią się ciekawe propozycje?

Gdy chodzimy po cmentarzach, czasem spotykamy puste groby oczekujące na właściciela. Już faraonowie budowali sobie grobowce za życia. Nie ma więc nic w tym zdrożnego, a sprawa przyszłych pochówków powinna być publicznie przedyskutowana i uzgodniona. Lepiej by nie były one przypadkowe, jak raczył zauważyć ostatnio bp. Pieronek (którego miejsce pochówku przy okazji też można przedyskutować).


źródła: Lech Wałęsa w szpitalu na dłużej, Lech Wałęsa ma kłopoty zdrowotne,
biskup Pieronek: pogrzeb na Wawelu był przypadkowy, Wikipedia o Lechu Wałesie

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!