- Naszym zadaniem jest stworzenie autonomii i sprawienie, by ten robot w pewnym sensie sam myślał - mówią studenci Politechniki Łódzkiej, którzy zakwalifikowali się do konkursu robotycznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Potrafią rozwiązywać zadania i współpracować. Roboty stworzyli studenci Politechniki Łódzkiej. W przyszłości być może podbiją kosmos, ale najpierw polecą do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będą walczyć o zwycięstwo w prestiżowych zawodach. Zmierzą się z 26 konkurentami z całego świata.

- Jedno z zadań dla robota polega na odnalezieniu przedmiotu wielkości kartki A4 na obszarze wielkości piłkarskiego boiska. Inne zadanie to rozpoznanie wielkości nakrętki i doboru odpowiedniego klucza, by nakrętkę odkręcić - tłumaczył jeden ze studentów koła naukowego „SKaNeR”.

Polacy to jedyna samodzielna i w pełni niezależna ekipa z Europy, która znalazła się w finale konkursu.

TVN24/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!