Odrzucony właśnie projekt ustawy zakładał objęcie studentów studiów doktoranckich 37-proc Odrzucony właśnie projekt ustawy zakładał objęcie studentów studiów doktoranckich 37-proc

Odrzucony właśnie projekt ustawy zakładał objęcie studentów studiów doktoranckich 37-proc. ulgą przy przejazdach pociągami osobowymi, pospiesznymi i ekspresowymi na podstawie biletów jednorazowych.

Początek roku ucieszył studentów i uczniów, bowiem wzrosły ulgi na bilety. Niestety, doktoranci nadal muszą płacić pełną kwotę.

Wprowadzone ulgi komunikacyjne dotyczą wyłącznie uczniów, studentów oraz nauczycieli akademickich. Niestety nie obejmują doktorantów! Bilety na podróż koleją i przejazdy autobusowe zmuszeni są kupować bez zniżki.

Doktoranci walczą o zniżki kolejowe od kilku lat. Ta grupa kształcących się osób jest ciągle poza kwalifikacją ustawy. Należą do „grupy przejściowej": już nie są studentami studiów magisterskich, a nauczycielami akademickimi - jeszcze nie. Jest więc problem, do której z grup zaliczyć doktorantów.

Senacki projekt nowelizacji ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu został złożony. Przedłożyła go senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, zaś pomysł wyszedł od Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspomniany projekt zakładał objęcie studentów studiów doktoranckich 37-proc. ulgą przy przejazdach pociągami osobowymi, pospiesznymi i ekspresowymi na podstawie biletów jednorazowych.

O odrzucenie projektu wnioskowały senackie Komisje: Ustawodawcza oraz Budżetu i Finansów Publicznych. Ostatecznie, pod koniec 2010 r. projekt odrzucono.

Doktoranci nadal bez ulg... aż do kolejnego projektu?

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!