A według Was, które ulice, skrzyżowania, należą do niebezpiecznych w Warszawie? A według Was, które ulice, skrzyżowania, należą do niebezpiecznych w Warszawie?

A według Was, które ulice, skrzyżowania, należą do niebezpiecznych w Warszawie? (© Kescior, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WarsawCity5.jpg)

Raport stołecznej drogówki nie pozostawia wątpliwości. Podsumowując okres od stycznia do sierpnia 2012 roku, na podstawie statystyk policjanci uznali Aleje Jerozolimskie i Puławską za najniebezpieczniejsze arterie w stolicy.

W samych Alejach Jerozolimskich w badanym okresie doszło do 24 wypadków, w których ranne zostały 33 osoby. Niebezpiecznie jest także na Puławskiej, gdzie doszło do 15 wypadków, a 18 osób zostało rannych.

Zobacz także: Warszawa. Z ulic znikną słynne tramwaje parówki typu 13N

Skrzyżowanie al. Solidarności z al. Jana Pawła II, ul. Patriotów z ul. Młodą oraz al. Niepodległości z ul. Nowowiejską to jedne z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Warszawie. Przez osiem miesięcy na każdym z nich doszło do trzech wypadków. Na miano bezpiecznego nie zasługuje skrzyżowanie skrzyżowanie ulic Górczewskiej i Olbrachta. W dwóch zdarzeniach drogowych, które miały tam miejsce, zginęły dwie osoby.

Zobacz także: Mniej pasażerów na Okęciu. Chętniej latamy tanimi liniami

W sumie w okresie między styczniem, a sierpniem 2012 roku doszło do 553 wypadków, w których ranne zostały 624 osoby, a śmierć poniosło 38 osób. Jak podaje TVN Warszawa, to prawie dwa razy mniej niż w ubiegłym roku. Najwięcej, bo aż 7 osób zginęło na Mokotowie. Zdaniem policji najczęstszym błędem kierowców było nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych.

W związku z zaprezentowanymi statystykami, serwis Wiadomości24.pl ma propozycję dla wszystkich mieszkańców stolicy. Które ulice, skrzyżowania, Waszym zdaniem należą do niebezpiecznych w Warszawie? Razem stwórzmy listę niebezpiecznych punktów na drogowej mapie stolicy. Zapraszam do dyskusji w komentarzach pod tekstem.

Zarejestruj się i napisz artykułZnajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!