Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Subiektywny ranking 10 aplikacji na Android

Redakcja
Z Android Market można pobrać coraz więcej użytecznych aplikacji dla telefonów z systemem Google. Oto subiektywna lista 10 najlepszych programów.

1. Amazon Kindle – czytnik ebooków z największej księgarni internetowej świata na Android. Od kilku lat czekam na to, by polska prasa pojawiała się na e-readerach. Na razie na Kindle pojawił się jeden tytuł z Polski - "Polityka". W ramach testów zamówiłem prenumeratę i naprawdę korzysta się bardzo przyjemnie i w dodatku bez reklam. Nowy numer tygodnika ściąga się automatycznie w dniu pojawienia się w kioskach kolejnego wydania. Teraz czekam na inne tytuły w Amazon.

2. Angry Birds – gra już opisana w tekście o aplikacjach na iPhone. Ja tylko wspomnę że w wersji na system Android jest bezpłatna. W zamian za to pojawiają się reklamy, które niestety czasami zasłaniają potrzebną część planszy. Wściekłe ptaki to zdecydowanie najlepsza gra na smartfony z systemem Google’a.

Subiektywny ranking 10 aplikacji na iPhone'a

3. Barcode Scanner – skaner kodów kreskowych oraz kodów QR. Ta aplikacja jest często stosowana przez użytkowników Androida do pobierania programów na swój telefon. Skaner po przeczytaniu kodu, automatycznie otwiera Android Market bezpośrednio na stronie aplikacji, do której kod został przypisany. Ten sposób jest często wykorzystywany w zestawieniach aplikacji na system Google.

4. Chrome to phone – aplikacja będąca przykładem synergii oprogramowania z rodziny Google. Po zainstalowaniu programu w telefonie i dodatku o tej samej nazwie w przeglądarce Google Chrome, możemy w wygodny sposób przesłać stronę internetową otwartą na komputerze do przeglądarki w naszym Androidzie. Możemy więc zacząć lekturę artykułu na swoim desktopie, przesłać na telefon i kontynuować lekturę w korkach, czy komunikacji miejskiej.

Stwórzmy razem ranking mobilnych aplikacji dla telefonów

5. Google Reader – intuicyjny, prosty, łatwo konfigurowalny czytnik kanałów rss. Aplikacja jest mobilną wersją readera działającego w ramach Gmaila i z nim w pełni zsynchronizowana. Dodatkowym udogodnieniem jest widget kanałów który na pulpicie wyświetla nieprzeczytane newsy.

6. Google Talk – najlepszy komunikator, jakiego używałem zarówno w wersji na komputerze, jak i mobilnej. Wcześniej używałem go na Symbianie i tam także był on przyjazny, ale na Androidzie ociera się o ideał. Komunikator jest preinstalowany na smartfonach z systemem Google. Zapis konwersacji możemy dostać na naszą skrzynkę Gmail. Sama aplikacja nie obciąża systemu. W czasach opłat za Gadu Gadu, GTalk stanowi godną alternatywę także wobec SMS-ów.

7. Power Amp – to chyba jedyny prawdziwy odtwarzacz muzyki na Androida. Jako jedyny znaleziony w Android Market, posiada rozbudowany equalizer. Poza tym ściąga okładki z słuchanych płyt z internetu oraz posiada bardzo przyjazny widget do obsługi. Dla mnie wyjątkową funkcją jest włączenie się automatycznie pauzy podczas wyciągania słuchawek z gniazda. Plusem jest też współpraca ze scrobblerami, czyli mechanizmem, który wypełni bibliotekę przesłuchanych utworów np. w serwisie Last FM. Minusem – cena. To chyba najdroższa aplikacja jaką posiadam, kosztuje ponad 14zł, ale dla nałogowego fana muzyki nie stanowi to problemu.

8. Sipdroid – klient telefonii voip na Androida. Bardzo dobra aplikacja, choć szybko zżera baterię oraz rozgrzewa telefon. Po zainstalowaniu, świetnie się synchronizuje z książką telefoniczną smartfonu. Jakość rozmów jest bardzo dobra, szczególnie po WiFi i 3G. Nie ma żadnych problemów z logowaniem na swoje voipowe konto, co często się zdarzało w podobnych aplikacjach na Symbian.

9. Scrobble Droid, a także Simple Last.FM. Od kilku lat jestem użytkownikiem portalu społecznościowego dla fanów muzyki - Last.FM. Jednym z jego funkcji jest scrobblowanie, czyli wysyłanie informacji o odsłuchanych plikach muzycznych na konto w portalu. Często słucham muzyki na telefonie i program scrobblujący jest dla mnie niezastąpiony. Obie aplikacje w pełni spełniają swoją funkcję.

10. Unblock Me Free – to gra logiczna polegająca na utorowaniu drogi czerwonemu klockowi przez przesuwanie innych. Pokonując kolejne plansze gra staje się coraz bardziej skomplikowana. Świetna gra, jako urozmaicenie między planszami Angry Birds.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto