Budynek Sejmu RP Budynek Sejmu RP

Budynek Sejmu RP (© Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sejm_rp_front_20070103.jpg&filetimestamp=20070103180548)

Wczoraj wieczorem Sejm przyjął senacką poprawkę ustawy o finansowaniu partii politycznych z budżetu państwa. Subwencje będą o 50 proc. niższe.

Przyjęte wczoraj ograniczenie subwencji budżetowych dla partii, to propozycja klubu PO, która padła 14 grudnia podczas senackiej debaty. Nowelizacja ustawy ograniczającej o 50 proc. finansowanie partii wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2011 roku. Budżet państwa z tego tytułu ma zostać zasilony kwotą blisko 60 milionów złotych.

Za zmianą ustawy zmniejszającą subwencję głosowało 226 posłów, przeciwnych było 219 posłów, nikt z obecnych nie wstrzymał się od głosu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!