We wczorajszej wieczornej audycji Jurka Owsiaka w radiowej Trójce poznaliśmy wyniki pierwszego etapu eliminacji do 21. Przystanku Woodstock. Wśród 24 zespołów znalazły się dwie łódzkie formacje: KaAtaKilla i Black Radio!

Spośród 533 zgłoszeń w ramach Eliminacji do Przystanku Woodstock 2015 jury wybrało 24 zespoły, które przeszły do półfinału. Wśród nich są dwie łódzkie formacje: KaAtaKilla i Black Radio!!!

Gosia Kaczmarek (Prezes Fabryki Zespołów), Jurek Owsiak (Prezes Zarządu Fundacji WOŚP), Andrzej Puczyński (Prezes ZPAV, Izabelin Studio), Krzysztof "Milkee" Dobies (Radio Woodstock) oraz Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (szef muzyczny Antyradia) przez cały dzień przesłuchiwali wszystkie płyty nadesłane od zespołów, a następnie podjęli decyzję, które zespoły przechodzą dalej i zagrają w koncertach półfinałowych. Celem serii klubowych koncertów w całej Polsce będzie wyłonienie artystów, którzy zagrają na Dużej Scenie 21. Przystanku Woodstock obok największych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu.

KaAtaKillaMocne, brzmienie gitar, okraszone melodyjnym nieco zmanierowanym wokalem, specyficzny klimat utworów podkreślony przez tło klawiszy, niebanalne podziały rytmiczne partii gitar, które nawiązują dialog z bardzo sprawną sekcją to główne atuty zespołu założonego pod koniec 2006 roku przez Goliasha (Tomasz Goljaszewski) byłego basistę zespołu Hunter oraz Różala (Łukasz Różalski) byłego gitarzystę grupy Soul That’s Ill.
Po kilku mniejszych koncertach zagrali między innymi na festiwalu Hunter Fest w 2007 roku. W roku 2009 wydali swoją debiutancką płytę pt. "Granica cienia", która została dobrze przyjęta przez fanów rocka, krytyków i recenzentów muzycznych. Grupa zagrała serię koncertów podczas których dzieliła scenę z takimi wykonawcami jak Motorhead, Tarja Turunen, Lipali, Vader, Funeral for a Friend, Acid Drinkers, Hunter, Coma, Jelonek, Machine Head, Arch Enemy, Epica. W roku 2011 zajęła III miejsce w kategorii Debiut Roku 2011 w plebiscycie Magazynu Gitarzysta.
W ubiegłym roku po kilku latach milczenia wydali drugą płytę pt. "Zawrzeszczeć ciszę", która zawiera 11 polskojęzycznych piosenek. Zespół, podobnie jak na pierwszej płycie "Granica Cienia", porusza się w zdecydowanie rockowej stylistyce, ale często dla podkreślenia emocji muzycy sięgają po mocniejsze, stricte metalowe formy wyrazu. Piosenka „Zostaw mi światło", która promuje płytę jest chętnie słuchana przez fanów mocnego grania m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Bułgarii, Czechach, a nawet Australii i Japonii.
„Zawrzeszczeć ciszę" to bardzo dojrzały album, o czym świadczyć mogą dobre recenzje m.in. w miesięcznikach "Teraz Rock", "Metal Hammer" czy na stronie internetowej Fabryka Zespołów.

Muzycy o swojej płycie mówią wyraźnie "Nie gramy dla dzieciaków i nie powiemy im jak mają żyć, bo sami nie wiemy. Śpiewamy o prawdziwych problemach dorosłych ludzi, bo sami tacy jesteśmy, chociaż może nie zawsze wprost."

Black RadioZespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Dawida Wajszczyka III (wokal, gitara) oraz Kamila Biadały (bas). Obecnie w skład Black Radio wchodzą także: Kuba Kubiak (gitary), Franek Stępień (gitary) oraz Szymon "Płaski" Płaska (perkusja). Zadebiutowali na WOŚP w styczniu 2009 roku i od tamtego koncertu mają za sobą wiele występów na żywo.
Najważniejsze, dotychczasowe koncerty Black Radio to między innymi: Szok & Roll w Szamotułach, wspólne trasy koncertowe koncerty z brytyjską grupą ROOM 94 (lato 2013 i wiosna 2014), występ w eliminacjach do programu X-Factor (edycja 2014, awans do trzeciego etapu), RIMFest 2014, Jarocin Festival 2014, Rock Piotrcovia Festival 2014.
Muzyka Black Radio to koktajl gitarowego rocka i muzyki indie. Jako ulubionych wykonawców Dawid Wajszczyk wymienia takich artystów jak: Queens Of The Stone Age, Them Crooked Vultures, Foo Fighters, My Chemical Romance i Jacka White’a. Lider zespołu tak mówi o tekstach Black Radio: Moje teksty traktują o naturze ludzkiej i jej zagadkach. Są przemyśleniami na temat mojego pokolenia i chcę, by dały one naszym fanom możliwość głębszego poznania samych siebie. Śpiewam też o tym, co mnie niemiłosiernie wkurza.
Rock'n'rollowy krążek zatytułowany "Gasoline Planet", który ukazał się 6 czerwca 2014 został bardzo dobrze przyjęty przez recenzentów.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 21. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 30 lipca - 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie). W czasie tegorocznej edycji festiwalu na 4 scenach zaprezentuje się blisko 70 wykonawców z Polski i wielu krajów na świecie. Na scenach pojawią się m. in.: Black Label Society, Within Temptation, Shaka Ponk, Eluveitie, Congo Natty, Cannailles, Scarecrow, Mrozu, Illusion, Lipali, Proletaryat, Mela Koteluk, Grubson, Big Day, Decapitated, Roan oraz (Hed)p.e. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki, sportu. Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Eliminacje do Przystanku Woodstock odbywają się już po raz siódmy. Ich celem jest wyłonienie zespołów, które zagrają koncert na Przystanku Woodstock.
Dzięki Eliminacjom swoje muzyczne marzenia o zagraniu na scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata spełniło już ponad 20 zespołów, m. in. Enej, Raggafaya, Luxtorpeda, Materia, Pampeluna, Chico, Hope czy Deriglasoff. Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - organizator Przystanku Woodstock.

Kolejne etapy to:

II ETAP - KONCERTY PÓŁFINAŁOWE
Zespoły, które zakwalifikowały się do półfinału zagrają "na żywo" przed jurorami oraz publicznością.

III ETAP - KONCERT FINAŁOWY
W koncercie finałowym wezmą udział zespoły wybrane przez jury w półfinałach. Tutaj poznamy tych, którzy zagrają na Dużej i Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Zwycięzcy Eliminacji otrzymują nagrodę główną, czyli koncert na Dużej Scenie Przystanku Woodstock (zespoły nie otrzymują wynagrodzenia za koncert, ale przysługuje im zwrot kosztów podróży ustalony w porozumieniu z Organizatorem). Organizatorzy przewidują również zaproszenia na Małą Scenę Przystanku Woodstock.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!