Na sierpień zaplanowano pojedynki barażowe o pozostanie w Superlidze tenisa, pomiędzy zespołami BTTS Silesia Miechowice i GLKS Nadarzyn. Sytuacja wynikła po wycofaniu się zespołu Opoka Trzebinia z rozgrywek w sezonie 2011/2012.

Zespoły BTTS Silesia Miechowice i GLKS Nadarzyn w minionym sezonie rozgrywek tenisowych Wschodzący Białystok Superliga zostały zdegradowane do I ligi. Jednakże w nadchodzącym sezonie, po wycofaniu się z rozgrywek ze względów finansowych zespołu Opoka Trzebinia, przed zespołami z Miechowic i Nadarzyna pojawiła się okazja do pozostania wśród najlepszych w kraju. W sierpniowym dwumeczu lepsza z drużyn pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek męskiego tenisa stołowego.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie tenisiści spotkali się dwukrotnie w rozgrywkach Wschodzący Białystok Superliga. Jesienią tenisiści z Nadarzyna pokonali u siebie miechowiczan 3:1, natomiast w rundzie rewanżowej na wiosnę, lepsza okazała się Silesia zwyciężając 3:0 Nadarzyn.

Jak dowiadujemy się od Michała Napierały, trenera tenisistów z Miechowic, z ubiegłorocznego składu pozostał tylko Grzegorz Iwaniuk. Dołączył natomiast Jarosław Tomicki, który w sezonie 2009/2010 wraz z miechowicką Silesią wywalczył awans do Superligi, a następnie przeszedł do trzebińskiej Opoki. Podstawowy skład miechowiczan uzupełniają: Martin Pavlica z Czech i Wang Cheng z Chin.

Także i w drużynie z Nadarzyna zaszły zmiany. Zespól opuścił doświadczony Marcin Kusiński. Działacze mazowieckiej drużyny sprowadzili jednak do Nadarzyna utalentowaną młodzież. Szesnastolatka, Michała Bańkosza (rocznik 1995), z KU AZS UE Wrocław, brązowego medalistę mistrzostw Europy kadetów w grze mieszanej w parze z Sandrą Wabik i w turnieju drużynowym - 2010, zwycięzcę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów w grze podwójnej w parze z Jakubem Dyjasem i w grze mieszanej w parze z Sandrą Wabik oraz srebrnego medalistę w grze pojedynczej - 2010. Jest także Bańkosz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w 2011 roku.

Ekipę uzupełniają bracia Wereccy, Mikołaj rocznik 1994 i Aleksander rocznik 1999 z UKS Return Piaseczno. Młodszy, Aleks jest zwycięzcą Pucharu Polski Młodzików w grze podwójnej w parze z Markiem Badowskim i srebrnym medalistą w grze pojedynczej - 2010, Mistrzem Polski Młodzików w 2011 roku.

Z ekipy z poprzedniego sezonu zaprezentują się Szymon Malicki, Zbigniew Grześlak oraz Xu Rui.

Z ostatniej chwili
Znamy terminy dwumeczu, jak poinformował nas trener Silesii Miechowice, Michał Napierała pojedynki zostaną rozegrane 20 i 27 sierpnia, pierwszy w Nadarzynie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!