Sąd Najwyższy odrzucił wniosek o kasację wyroku Trybunału Arbitrażowego PKOl złożony przez Polski Związek Motorowy.

Sprawa dotyczy meczu, który nie odbył się w sezonie 2008, między KŻ Orzeł Łódź i Startem Gniezno. Drużyna Startu Gniezno straciła motocykle w pożarze w trakcie wyjazdu na mecz ze Speedway Równe. Główna Komisja Sportu Żużlowego przełożyła pojedynek Startu na Ukrainie oraz kolejne spotkanie z Orłem Łódź.

Działacze Klubu z 6-go Sierpnia utrzymywali, że za zostali zbyt późno poinformowani o terminie pojedynku i nie mogli w wyznaczonym czasie wystawić drużyny. Ostatecznie nie zjawili się w Gnieźnie, a sędzia orzekł walkower na korzyść Startu. Racji działaczy KŻ Orzeł Łódź nie uznała Głowna Komisja Sportu Żużlowego nakładając karę finansową ani też, po odwołaniu, Polski Związek Motorowy. Łódzki Klub Żużlowy, by nie zostać wykluczonym z rozgrywek ligowych, musiał wpłacić na konto Startu Gniezno 30 tysięcy złoty.

Nie zgadzając się z tym orzeczeniem łodzianie odwołali się do Trybunału Arbitrażowego przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Trybunał przyznał rację łódzkiemu Orłowi, jednak władze polskiego żużla wniosły wniosek o kasację do Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy uznał, że GKSŻ działała wbrew regulaminowi przekładając mecz ze Startem. Tym samym okazało się, że to łodzianie mieli rację i pojedynek powinien zostać rozegrany w pierwotnym terminie.

***
Działacze Orła Łódź skompletowali już skład drużyny na sezon 2010, umowy zostały podpisane z dziewięcioma zawodnikami. Nazwiska mimo wcześniejszych obietnic o terminie grudniowym, ze względu na zaległości finansowe byłych pracodawców zostaną ujawnione dopiero w styczniu.
Z wypowiedzi samych zawodników wiadomo że w nowym sezonie zobaczymy w barwach Orła Jacka Rempałę (KMŻ Lublin).

Na transfer do II-ligowego Orła Łódź zdecydował się Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz). W Bydgoszczy nie miał by jednak szans na wywalczenie miejsca w podstawowym składzie.
Z poprzedniego składu (na sezon 2009) w klubie na kolejny rok pozostaną Stanisław Burza, Piotr Dym i Freddie Eriksson, Henrika Gustafsson. Prowadzone są rozmowy ze Zdenkiem Simotą. Jaki będzie skład Orła dowiemy się już w styczniu.

Na podstawie:
www.sportowefakty.pl
www.express.lodz.pl

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!