W nocy Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do Polski, przywiozą słowaccy skauci i przekażą naszym harcerzom. Od wczoraj w Zakopanem trwa Zlot Betlejemski.

Od wczoraj Zakopane jest stolicą Związku Harcerstwa Polskiego. Do miasta przyjechało ponad 2 tysiące harcerzy z całej Polski. Okazją jest Betlejemski Zlot. Jest to największe wydarzenie harcerskie mijającego roku. 65 delegacji, 87 patroli na grze miejskiej, 200 zuchów biorących udział w 5-godzinnych warsztatach, 22 samochody, 33 autokary – phm. Agata Grzywacz, rzecznik prasowy ZHP wymienia niektóre liczby świadczące o rozmiarze Betlejemskiego Zlotu.

Wieczór harcerskie delegacje złożą kwiaty na grobie założycieli harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich, a o godzinie 21:00 wezmą udział w ognisku na Krzeptówkach. O 22:30 uczestnicy Zlotu spotkają się na koncercie New Day w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej po którym w czasie Mszy świętej czekać będą na Betlejemskiego Światła Pokoju. Przywiezie je blisko 400. osobowa delegacja skautów słowackich.

Jutro harcerze rozwiozą BŚP po cąłej Polsce a także przekażą skautom z sąsiednich krajów. Na okoliczność powitania Betlejemskiego Światła Pokoju harcerki z Częstochowy ułożyły piękną piosenkę.


Relację z powitanie BŚP oraz migawki z Betlejemskiego Zlotu, warsztatów i gry miejskiej można obejrzeć za pośrednictwem telewizji internetowej ZHP360.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!