Ronald S. Lauder, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów spotkał się dziś w Rzymie z papieżem Benedyktem XVI.

Jak podaje strona internetowa worldjewishcongress.org, podczas dzisiejszej (8 października) audiencji w Watykanie przewodniczący Światowego Kongresu Żydów rozmawiał z głową Kościoła katolickiego m.in. na temat działalności dyrektora Radia Maryja o.Tadeusza Rydzyka. Lauder stwierdził, że „powtarzające się antysemickie wystąpienia polskiego księdza Tadeusza Rydzyka, właściciela ultrakonserwatywnej stacji Radio Maryja, nie powinny być dłużej tolerowane". Jednocześnie przewodniczący ŚKŻ wezwał do przedsięwzięcia ostrych środków przeciwko „tym w Kościele, którzy dążą do zniszczenia bliskich i pozytywnych relacji między chrześcijanami i żydami.”

Temat „antysemickich” wypowiedzi na antenie Radia Maryja nie od dziś budzi kontrowersje. Tymczasem działalność Światowego Kongresu Żydów - z czego w Polsce zazwyczaj słabo zdajemy sobie sprawę, również spotyka się z ostrą krytyką i to ze strony środowisk żydowskich. Wielu wybitnych Żydów – między innymi prof. Norman Finkelstein, autor głośnej książki „Przedsiębiorstwo Holocaust” – zwraca uwagę na bardzo poważne nadużycia w działalności takich organizacji, jak Światowy Kongres Żydów i na ich fatalne konsekwencje dla postrzegania Żydów na całym świecie.

Zobacz także:

"Tej sprawy nie da się zamieść pod dywan"
"Po drugiej stronie lustra"
"Polsko-żydowski test przedwyborczy"
Światowy Kongres Żydów: nie rozmawialiśmy z papieżem o radiu

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!