Odegraniem "Ody do radości" rozpoczęła się coroczna uroczysta gala, podsumowująca XIV edycję Konkursu Śląska Nagroda Jakości oraz II edycji Programu Stawiamy na Jakość.

Uroczystość organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach odbyła się w hotelu Arsenal Palace w Chorzowie, a przybyło na nią prawie 200 gości. Parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, reprezentantów nauki, oświaty, kultury i sztuki, a przede wszystkim ludzi świata biznesu.

Nieprzypadkowo Śląskie Nagrody Jakości wręczane są w dniu święta Europy, 9 maja, bowiem jak powiedział Tadeusz Donocik, prezes RIG i przewodniczący kapituły, wstąpienie Polski do Unii Europejskiej wniosło nową jakość w nasze życie społeczne i gospodarcze.

Śląska Nagroda Jakości jest wyróżnieniem wyjątkowym. Nie ma bowiem charakteru uznaniowego. Aby na nią zasłużyć, trzeba spełnić określone w regulaminie, wysokie kryteria jakościowe i poddać się procesowi wersyfikacji, dokonywanemu przez kwalifikowanych kontrolerów wyznaczonych przez kapitułę.
Została pomyślana jako narzędzie, służące integracji środowisk gospodarczych województwa śląskiego oraz promowanie projakościowych osiągnięć przedsiębiorstw i instytucji. Cały konkurs upowszechnia nowoczesną filozofię zarządzania przez jakość – TQM oraz premiuje liderów, którzy realizują tę koncepcję.

Z kolei program "Stawiamy na Jakość" adresowany jest do firm i organizacji o wdrożonym Systemie Zarządzania Jakością, dla których nadrzędnym dążeniem jest dbałość o jakość usług i produktów oraz wprowadzonych standardów zarządzania. oraz certyfikatów II Edycji Programu „Stawiamy na Jakość”.

Statuetki i dyplomy Śląskiej Nagrody Jakości w kategorii zespołowej odebrali: KW SA Oddział KWK "MARCEL", Urząd Miejski w Jaworznie oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Dodatkowo Dyrektor Zarządu dróg Wojewódzkich został uhonorowany Statuetką Znakomitego Przywódcy.

Laureatami Śląskiej Indywidualnej Nagrody Jakości zostali:
w kategorii: „Praktyka” - Jarosław Zagórowski – Prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.
w kategorii: „Nauka” -prof. dr hab. Ryszard Barcik – Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku- Białej.
w kategorii: „Promocja”- Tadeusz Adamski - Dyrektor Wydziału Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w latach 2005-2012.

Laureatem Śląskiej Honorowej Nagrody Jakości został Bernard Błaszczyk, prawnik, dyplomata, wieloletni urzędnik państwowy, wiceminister środowiska w latach 1991-1993, 2008-2011 oraz wiceminister gospodarki
w latach 1997-2001.

Wręczono również certyfikaty Stawiamy na Jakość.
Odebrali je:
w kategorii: Stawiamy na jakość w Firmie: Grupa Delta Trans w Świętochłowicach; Centrum Serwisu Telekomunikacji i Telemetrii SEVITEL Sp. z o. o. w Katowicach; Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupy Kapitałowej FASING S.A. w Katowicach; Fundusz Górnośląski S.A. w Katowicach; Zakład Urządzeń Komputerowych ELZAB SA w Zabrzu.

W kategorii: Stawiamy na Jakość w Budownictwie: Barosz-Gwimet Sp. z o.o. w Marklowicach.

W kategorii: Stawiamy na Jakość w Urzędzie: Urząd Miejski w Bieruniu

W kategorii: Stawiamy na Jakość w Służbie Zdrowia: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie.

W kategorii: Stawiamy na Jakość w Nauce: Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.

W kategorii: Stawiamy na Jakość w Edukacji: Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.

Piotrowi Uszokowi, prezydentowi Miasta Katowic wręczono wyróżnienie „Menadżer 20-lecia na Śląsku”, przyznane przez Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów w Katowicach. Anna Łuczak i Jacek Matusiewicz odebrali tytuły Honorowego Członka RIG w Katowicach.

Uroczystość zwieńczył koncert wokalisty jazzowego Wojciecha Myrczka z zespołem.

Współautor artykułu:

  • Barbara Podgórska

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!