Święto Niepodległości Święto Niepodległości

Święto Niepodległości (© Ewa Krzysiak)

90. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie obchodzona w stolicy bardzo uroczyście. Spotkanie z komendantem Piłsudskim, orkiestry wojskowe i wystawy - oto niektóre z propozycji przygotowanych dla warszawiaków.

Plan obchodów Święta Niepodległości w stolicy jest w tym roku niezwykle interesujący.

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza rozpocznie się m.in. inscenizacja historyczna, defilada i prezentacja uzbrojenia przygotowane przez miasto stołeczne Warszawę, Ministerstwo Obrony Narodowej, Muzeum Wojska Polskiego oraz Discovery Historia.

Wybrane propozycje:

10 listopada o godz. 10, na parkingu przy Giełdzie Papierów Wartościowych powstanie miasteczko wojskowe. Dla zwiedzających przygotowano historyczny i współczesny sprzęt wojskowy. W Muzeum Wojska Polskiego będzie czynna wystawa „Legiony w sztuce” oraz ekspozycja poświęcona asowi polskiego lotnictwa i dowódcy legendarnego Dywizjonu 303 - generałowi Witoldowi Urbanowiczowi.

11 listopada , około godz. 13 odbędzie się rekonstrukcja historyczna „Warszawa wita Komendanta” . Komendantowi Piłsudskiemu towarzyszyć będą członkowie Rady Regencyjnej. Po zakończeniu parady historycznej będzie można obejrzeć pokaz walki wręcz w wykonaniu komandosów 18. Batalionu Desantowo-Szturmowego. Między godz 12 a 20 w Muzeum Wojska Polskiego będzie okazja, by zobaczyć historyczną broń oraz współczesny sprzęt bojowy, w tym między innymi samoloty MiG-29 i SU-22, śmigłowiec Mi-8.

O godz. 12 odbędzie się XX Bieg Niepodległości. Do udziału w nim można zapisywać się w WOSiR przy ul. Rozbrat 26. O nasze żołądki zadba Stowarzyszenie Nowy Świat, które zaprasza do restauracji i kawiarni na tej reprezentacyjnej ulicy Warszawy.

Wieczorem w Muzeum Wojska Polskiego odbędą się koncerty:
Godz. 17 - zespół „Rockaway”
Godz. 18 – zespół „Jacknife”
Godz. 19 – „Mr. Pollack”.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!