Spektakl jasełkowy, koncert kolęd i pastorałek, żywa szopka, gorący poczęstunek, a także pokaz pirotechniczny i laserowy, były atrakcjami święta Trzech Króli w Libiążu.

Tradycyjnie wydarzenie to zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury przy współpracy z chórem Canticoum Canticorum z dyrygentem Piotrem Ciułą na czele. Świętowanie, obchodzone pod hasłem gminnego spotkania opłatkowego, rozpoczął premierowy spektakl "Wesołe Jasełk"” w wykonaniu grupy teatralnej "Pióro" działającej w LCK. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Kościele pw. Św. Barbary w Libiążu.

Po wieczornej mszy świętej, repertuar bożonarodzeniowy zaprezentował chór Canticoum Canticorum. Doroczny koncert był dla dyrygenta chóru znakomita okazją do werbowania nowych członków zespołu. Wierni mogli też obejrzeć multimedialną prezentacje na temat nowo powstających w kościele organów.

Po koncercie na placu przykościelnym uczestnicy mogli przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. O to by nie zmarzli, serwując gorący poczęstunek, zadbali strażacy z OSP Moczydło.
Rodzajową scenkę o Bożym Narodzeniu, w specjalnie przygotowanej przez pracowników Zakładu Górniczego Janina dzięki uprzejmości dyrektora Marcina Nastawnego szopce, odegrali aktorzy grupy teatralnej „Pióro”. Atrakcją tejże szopki szczególnie dla najmłodszych, był żywy inwentarz udostępniony przez właścicielkę szkółki jeździeckiej "Tęcza" Ilonę Kosowską. Dzięki niej imitację betlejemskiej szopki uświetniła obecność kóz, osiołka, kucyków, królików i kur.

Święto Trzech Króli, od blasku gwiazdy betlejemskiej znane także jako święto światła, podsumowały świetlne akcenty w postaci ogniska, laserów i pokazu fajerwerków.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!