Cykl ten ma na celu przybliżenie muzyki symfonicznej szerokiemu gronu słuchaczy. 09.04.17, 12:00 - Aula UMK w Toruniu, bilety: 15 zł - dziecko, 20 zł - dorosły

09.04.17, 12:00 - Aula UMK w Toruniu, bilety: 15 zł - dziecko, 20 zł - dorosły

Podczas tego spotkania prześledzimy historię orkiestry symfonicznej. Będziemy dokonywać podróży w czasie i poznawać jak muzyka, orkiestra i kultura zmieniały się na przestrzeni wieków. Zaczniemy naszą podróż ok. roku 1750 kiedy to powstawały pierwsze orkiestry symfoniczne. Zobaczymy jak zmieniało się brzmienie poprzez dodawanie przez kompozytorów poszczególnych instrumentów a na zakończenie posłuchamy muzyki współczesnej muzyki filmowej – symfonicznego brzmienia Gwiezdnych Wojen!!!
Cykl ten ma na celu przybliżenie muzyki symfonicznej szerokiemu gronu słuchaczy.
Całe rodziny będą się świetnie bawić poznając różnych kompozytorów i ich najbardziej popularne utwory. Przy pomocy dyrygenta i muzyków orkiestry będziemy wspólnie odkrywać różnorodne elementy muzyki, jej historię, jak również poznawać tajniki gry na wielu instrumentach. Wszystko w ciepłej atmosferze i przy dźwiękach znakomitych symfoników toruńskich. Wymarzony sposób na wspólne rodzinne niedzielne popołudnie.
Wykonawcy:
Mariusz Smolij /dyrygent, prowadzenie/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:

J. S. Bach - III Suita orkiestrowa D-dur BWV 1068, Gavotte I, II

J. Haydn - Symfonia D-dur nr 104, cz. IV

H. Berlioz - Symfonia fantastyczna op. 14, cz. IV

J. Strauss - Polka "Grzmoty i błyskawice"

E. Chabrier - Habanera

A. Copland - Suita z baletu Rodeo: Buckaroo Holiday

J. Williams – muzyka z filmu „Gwiezdne Wojny”

Partnerem cyklu koncertów "Symfonika familijna" jest Nova Trading S.A.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: