Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na spotkanie z dr. Tomaszem Kamińskim, autorem książki „Sypiając ze smokiem, Polityka Unii Europejskiej wobec Chin”.

Spotkanie odbędzie się w piątek 20 listopada o godz. 18:00 w sali Malinowej w Instytucie Konfucjusza.

Stosunki europejsko-chińskie nigdy nie były tak bliskie, ale też nigdy nie były tak trudne. Potężniejące z każdym rokiem państwo kusi atrakcyjnymi możliwościami współpracy, stanowiąc jednak coraz większe zagrożenie dla interesów europejskich w świecie. „Chiński smok" jest asertywny, głośno wyraża swoje opinie, a co najgorsze ­ Unia Europejska utraciła nad nim swoją przewagę oraz możliwości skutecznego wpływania na jego zachowanie. Brakuje jej do tego instrumentów, politycznej siły, a przede wszystkim wizji. Dlaczego tak się stało? Jak przeformułować założenia polityki unijnej wobec Chin? Czy w tym trudnym związku z „chińskim smokiem" jesteśmy skazani na porażkę?
Dr Tomasz Kamiński, adiunkt w Zakładzie Azji Wschodniej, na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Europeista, którego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół polityki zagranicznej Unii Europejskiej, relacji UE-Chiny oraz państwowych funduszy majątkowych. Stały współpracownik czasopisma „Liberté!".
Spotkanie poprowadzi dr Michał Lubina (Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ).
Wstęp wolny!

Czas: 20 listopada, godz. 18:00.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4 (sala Malinowa).

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!