Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Radomska oraz Ośrodek Wspierania Rodziny to organizatorzy I Radomszczańskiego Szachowego Pucharu Lata. Wakacyjna i słoneczna pogoda ściagnęła na plac 3 Maja wielu miłośników tej królewskiej gry.

W zawodach wystartowało ośmiu zawodników podzielonych na dwie grupy. Eliminacje toczyły się na tradycyjnych planszach, natomiast finał i pojedynek o 3. miejsce rozegrano na dużej szachownicy w parku 3 Maja. Bezkonkurencyjnym szachistą okazał się Piotr Kempa, który w finale pokonał Adriana Gabora. Najniższy stopień podium przypadł w udziale Igorowi Gierasimiukowi.

W rozgrywkach uczestniczył również Michael Pierzak, Amerykanin polskiego pochodzenia. Zajął on 4. miejsce. Obecność gościa z Ameryki sprawiła, że turniej można śmiało nazwać międzynarodowym. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca pamiątkowy puchar. Jak zapowiadają organizatorzy kolejny turniej zaplanowano w sierpniu.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!