Szczawnica pięknieje - to niezaprzeczalny fakt. Miliony złotych na rewitalizację Parku Dolnego oraz placu Dietla mają zmienić Szczawnicę w kurort, który zauważy zagraniczny turysta.

Okolice placu Dietla - już częściowo odnowione, są traktowane jako uzdrowiskowe centrum Szczawnicy. W trakcie projektu, zagospodarowany zostanie odcinek górny – od placu Dietla do Zakładu Przyrodoleczniczego wraz z przebudową samego placu oraz odcinek dolny od Zakładu do ulicy Zdrojowej.

Prace nad rewitalizacją Parku Dolnego w Szczawnicy trwają już od kilku tygodni. W efekcie projektu przywrócona zostanie dawna świetność i znaczenie tego miejsca. Wykonawca musi wykorzystać istniejący drzewostan i zabytkowe obiekty architektoniczne, umiejętnie wkomponować nowy układ alejek spacerowych. Ponadto na terenie parku zostanie nasadzona nowa zieleń niska, zainstalowane zostaną nowe latarnie i inne elementy oświetlenia oraz wybudowane nowe obiekty architektury uzdrowiskowej.

Część dotychczasowych pomników i małych budowli zmieni swoje miejsce położenia. Chodząc nowymi alejkami będzie można korzystać z licznych nowo powstałych atrakcji między innymi; placyku z altaną czy karuzeli.

Szczawnica w zamierzeniach inwestorów ma konkurować z Krynicą, a nawet przebić popularny kurort. Ma na to duże szanse biorąc pod uwagę jej położenie. Kurort leży przecież w jednym z najsławniejszych miejsc turystycznych w Polsce, którym są Pieniny.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!