Panorama skrawka centrum Szczecina Panorama skrawka centrum Szczecina

Panorama skrawka centrum Szczecina (© T. Śledziewski)

Zaznaczam, że nie usiłuję nikogo krytykować. Chcę pokazać, co się uzyskuje, gdy człowiek chce coś szybko zmienić.

Centrum Szczecina: jeden z najcenniejszych zabytków - "Brama Portowa", do tego dwa kościoły, pomnik Kornela Ujejskiego, katedra diecezjalna, a także zabytkowy gmach Akademii Medycznej i budynek Poczty Polskiej - to wszystko w - przysłowiowym - zasięgu ręki. No i... masz "babo placek" - na środku - "pobojowisko".

Nie! Nie omyliłem się. To co widać na zdjęciu to wynik starcia naszej polskiej naiwności z cwaniactwem - nie tylko zagranicznych inwestorów. No i jest tak, jak widać na zdjęciu. Na ten temat napisano już kilka artykułów w prasie krajowej. W centrum Szczecina od kilku lat leżą - jak się okazuje - dwa nie wykorzystane place. Czyli nikt na nich nie prowadzi działalności gospodarczej. Nie wpływają do kasy miasta żadne pieniądze. No i jak zwykle - nie ma winnych. Kim są ludzie, którzy wodzą za nos władze Szczecina? Ja na ten temat nie będę zabierał głosu. Jestem "za chudy w uszach".

Gdyby ktoś chciał zapoznać się szerzej z tym tematem wystarczy wpisać w Google hasło: "Carlos Roizner w Szczecinie". Na stronie ukaże się długa lista materiałów. Życzę przyjemnej lektury. Polecam tylko odpornym psychicznie.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!