(© mat. organizatora)

10 marca o godz. 17.30 w sali królowej Katarzyny Leszczyńskiej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się spotkanie z aktorem Janem Nowickim.

Gościem Michała J. Kaweckiego, psychologa terapeuty, będzie znakomity polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Jan Nowicki, związany od lat z „Piwnicą pod Baranami”.

Panowie będą rozmawiać o kobietach i miłości. Publiczność, która przybędzie na to spotkanie, będzie miała okazję usłyszeć m.in. oryginalne opowieści sięgające starych dobrych Piwnicznych czasów, kiedy to Piotr Skrzynecki wyczarowywał piękne światy w ponurej rzeczywistości PRL-u.

Tak aktor mówi o sobie: „Jestem w każdym wieku – miłe Panie. Bywam na przemian stary i młody. Dobry albo zły. Zupełnie jak Wy. Mogę, jeśli zechcę, być: rybą, ptakiem, kobietą, bądź siekierką. Fruwam sobie – za pan brat – z wiatrem wywracającym okręty. Razem ze słońcem wypalam trawy. Skryty w tykaniu ściennego zegara odmierzam Wasz drogocenny czas. Jestem lękiem pozbawionym (w jakimś sensie) skóry, krwi i kości. Strachem, bez którego niepodobna żyć. Ciągle czymś zajęty. Zamyślony. Przeważnie rozbawiony. Ale także smutny. Co wy byście beze mnie zrobili?”

Spotkaniu towarzyszyć będzie mini recital akordeonowy w wykonaniu Krzysztofa Baranowskiego. Po spotkaniu Jan Nowicki będzie podpisywał swoje książki: „Białe walce” oraz „Mężczyzna i one”.

Zobacz również "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre ..."

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!