Koncert Dżemu w Busku Koncert Dżemu w Busku

Koncert Dżemu w Busku (© Jarosław Kruk .Wikimedia Commons)

Sylwestra w Szczecinie, który odbędzie pod hasłem "Polski Rock na Nowy Rok", spędzimy wspólnie z gwiazdami rocka. Na scenie pojawią się Dżem, Myslovitz i Cuba de Zoo.

Władze miasta zadbały o mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie dużej dawki dobrej muzyki, atrakcyjnych konkursów i stoisk handlowo-gastronomicznych. Tradycyjnie o północy niebo rozświetlą sztuczne ognie, a szczecinianie wysłuchają życzeń noworocznych. W koncercie wezmą udział polscy artyści.

Cuba de Zoo, to nasz tegoroczny finalista Festiwalu "Gramy", zwycięzca w kategorii piosenka w języku polskim. Swoje pierwsze cztery utwory wpuścił do sieci na wiosnę. Latem jego piosenka „Czarne auto” znalazła się na liście przebojów radiowej Trójki. Dotarła również do 12. pozycji na Liście Przebojów Marka Niedźwieckiego i była 18 tygodni w zestawieniu. Na scenie zadebiutują właśnie w Szczecinie. Życzymy im powodzenia i mamy nadzieję, że ich kariera nabierze tempa.

Myslovitz został założony przez Artura Rojka i Wojtka Powagę. Jest to dość oryginalny zespół, którego członkowie od początku nie schlebiają panującym modom, tylko poszukują całkowicie nowych muzycznych środków przekazu. Pomimo, że ich piosenki nasączone są elektroniką, to mają mocny rockowy pazur. Myslovitz to piękne senne ballady, mocno introwertyczne teksty i niezapomniana "Długość dźwięku samotności". Samotni na pewno nie będą, bo czeka na nich mnóstwo fanów.

Dżem, tak naprawdę powinien nazywać się Jam. Nazwa ta miała symbolizować grupę wspólnie grających ze sobą muzyków. Przypadkowo, w 1974 roku, spolszczono nazwę i taka pozostała do dziś. Zespół Dżem określa się mianem polskich Stonesów, ze względu na podobne brzmienie i ciekawe, rockowe rytmy. Mimo wielu zmian personalnych w składzie, znani są po dziś dzień. W końcu kto nie pamięta sławnego Ryśka Riedla.

Wspomnienia, wspomnienia i jeszcze raz wspomnienia tylko w Szczecinie, podczas sylwestrowej zabawy na Jasnych Błoniach.

Więcej informacji: NajlepszeImprezy.eu

Współautor artykułu:

  • Jacek Andrzej Kwiatkowski

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!