Zakochana księżniczka Zakochana księżniczka

Zakochana księżniczka (© Plakat)

W trzecim odcinku z cyklu "Szczęśliwe zakończenie", przedstawiam film, niemieckiej produkcji "Zakochana księżniczka".

Gdy na świat przyszła księżniczka Isabella Maria Magdalena (Muriel Baumeister, znana m.in z filmu "Do ślubu trzeba dwojga"), rodzice - król i królowa zaplanowali jej całe życie. Gdy dorośnie wyjdzie za mąż za księcia Ferdinanda z Sachsen-Anhalt, a później zostanie królową Luxensteinu.

Dorosła już księżniczka zaręcza się z księciem Ferdinandem. Ale marzy o tym aby wyjechać do Berlina i choć przez chwile żyć jak zwykły człowiek. Na początku rodzina królewska nie zgadza się na ten pomysł, ale po uzgodnieniu pewnych warunkach, król Luxensteinu wyraża zgodę. Jednym z tych warunków jest to, że Isabella nie będzie pracować w pierwszym lepszym miejscu, ale w ambasadzie Luxensteinu w Berlinie.

Na miejscu, księżniczka odsyła do domu swojego służącego Ivo, a jej taksówka jedzie do małego pensjonatu. Na początku Isabella, nie może odnaleźć się w nowej sytuacji, jednak po paru dniach spodobała się jej praca w ambasadzie, co ciekawe nie jako praktykantki (bo na takie stanowisko została przyjęta), a ogrodnika. Wraz z nowo poznanym architektem - Lukiem i jego bratem, mają zmienić ogród, który znajduje się w wokół ambasady.

Pobyt w Berlinie oraz Luk, bardzo przypadają do gustu Isabelli. Pomimo, że Isabella przebywa w Berlinie incognito, prasa jakimś cudem dowiaduję się o jej pobycie i sympatii jaką darzy Luka. Powraca więc do Luxensteinu, by porozmawiać z Ferdinandem okazuje się, że oprócz wieloletniej znajomości nie łączy ich nic, Ferdinando nie akceptuje Isabelli. Odwołują zatem ślub. A Isabella pod pretekstem oddania koszuli Lukowi wymyka się w nocy z pałacu i jedzie do niego, aby wyznać mu swoje uczucia.

Na miejscu spotyka się jednak z odmową, pomimo tego, że jest wstanie nawet zrezygnować z korony, ale Luk nie wyobraża sobie życia z księżniczką, a późnej z przyszłą królową.

Isabella wraca do domu załamana, czekają na nią rodzice, a tata bierze sprawy w swoje ręce. Jedzie do Luka, by poznać jego i jego rodzinę oraz zapytać, co podoba mu się w jego córce, słyszy piękne słowa. Odbywa się uroczyste otwarcie ogrodu, które prowadzi Isabella. W trakcie pojawia się Luk i jego rodzina, którzy z duma patrzą na przyszła królową. Miłość w tym przypadku była silniejsza niż pochodzenie.

Oryginalny tytuł: Eine Prinzessin zum Verlieben,
Gatunek: Komedia romantyczna
Premiera: 6 kwietnia 2005 (świat),
Produkcja: Niemcy
Reżyseria: Franziska Meyer Price
Scenariusz: Kerstin Wiede

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!