W ubiegłą niedzielę w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku odbyło się nabożeństwo pasyjne, które było połączone z zakończeniem sezonu narciarskiego.

W niedzielnym nabożeństwie uczestniczyli m.in. Piotr Żyła z rodziną, trenerzy Jan Szturc i Mateusz Wantulok oraz uczniowie ks. Jana Byrta - skoczkowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku: Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Bartosz Czyż.

- To było zakończenie sezonu z mocą Ducha Świętego. Było piękne Słowo Boże, pieśni i modlitwy. Wszyscy sportowcy i trenerzy otrzymali podziękowania za sukcesy w minionym sezonie narciarskim. Nie zabrakło również upominków. I tak Piotrek Żyła dostał specjalny puchar wykonany na 500 lat Reformacji z kamienia z góry Równica, na której do dzisiaj jest ołtarz leśny z kamienia. To przy nim ewangelicy spotykali się na nabożeństwach w czasach prześladowań - powiedział duchowny - Bóg wysłuchał nasze modlitwy. Będziemy kontynuować takie dziękczynne nabożeństwa.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!