Słuchawka lekarska Słuchawka lekarska

Słuchawka lekarska. (© Oskar Kamiński)

To temat rzeka, a rzeka w sposób naturalny płynie. Czy jest piękniejszy widok niż rwący górski potok w pełni słońca? W czym jest zaklęte to piękno?

Jeżeli na chwilę zapomnimy o romantycznych porywach duszy, co nam zostaje? Kryształowa przejrzystość, ruch nieposkromiony i zapach mgiełki wodnej, w pierwszej chwili nie wyczuwalny, lecz jeśli zamkniesz oczy wtedy zaczynasz odczuwać zapach który niesie woda. Nie umiesz go określić, ale to zdrowy zapach. Co się jednak dzieje, gdy stoisz nad zwykłą rzeką, leniwą, brudną? Czujesz niezdrowy zapach!

Tak samo jest z nami. Jeśli dbamy, żeby nasz organizm był zdrowy jak zapach Raby, Cisy czy Białki to jesteśmy szczęśliwi! Więc dlaczego wolimy stać nad brudną Wisłą, a nie nad Dunajcem? Dlaczego sami, mając wolny wybór, świadomie wybieramy smród, nie rześkość?! Bo mamy wolną wolę. Nie lubimy zakazów. Wreszcie, bo lubimy sobie pofolgować. Jak to przyjemnie zjeść tłustego schabowego pod setkę wódki, albo wypić halbę piwa, a potem rozkoszować się papierosem.

Jak to przyjemnie wprawić się w stan baśniowy i gadać głupoty z miną mędrca, jak to przyjemnie zapalić trawkę i wznieść się na wyżyny jestestwa. A co z pracoholikami świadomie robiącymi sobie krzywdę w imię zdobycia środków na lepsze, niby zdrowsze życie. Co kieruje ludźmi, którzy nie zwalniają tempa, mimo że słabną w oczach?

Jedynym wytłumaczeniem jest dobro rodziny, bliskich! Tak to jest jedna jedyna wartość, dla której można tracić zdrowie. Ale resztę wyrzućmy do kosza, a nie będziemy dla alibi kupować poradników. Jak schudnąć. Jak rzucić palenie. 100 sposobów na kaca. Jak odbudować więzi rodzinne. Musimy być zdrowi, bo jeśli chorują nie z własnej winy nasi najbliżsi, to mamy siłę im pomóc. Mamy się czym dzielić z potrzebującymi. Dbanie o zdrowie to nasza powinność jeśli chcemy być ludźmi.

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!