Przywódcy państw na całym świecie szczycą się życiem w przepychu. Tak było zawsze i tak jest dzisiaj. Prywatne rezydencje mają królowie, prezydenci, premierzy i bogaci biznesmeni. Ale bogactwo w willi Wiktora Janukowycza szokuje Ukraińców.

Tuż po ogłoszeniu decyzji parlamentu ukraińskiego o odsunięciu prezydenta państwa od władzy, tłum zwolenników Majdanu kijowskiego wdarł się bez przeszkód, na teren luksusowej podkijowskiej willi Wiktora Janukowycza. Ludzie oglądali z ogromnym zainteresowaniem i nieopisanym podziwem, całe rozległe bogactwo tej nowoczesnej willi, będącej bogatą rezydencją niedawnego jeszcze władcy narodu. Były już prezydent Ukrainy w tym czasie uciekł ze stolicy. Nikt nie miał pewności, gdzie się ukrywa.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z REZYDENCJI JANUKOWYCZAUważni obserwatorzy podkijowskiego pałacu Wiktora Janukowycza okrzyknęli zgodnie: to przepych bogactwa większego jak w podparyskim Wersalu. To nasze ukradzione krwawe pieniędzy są tutaj ulokowane. Parlament tymczasem uchwalił i zarządził: przedterminowe wybory prezydenta odbędą się 25 maja 2014 roku. Wiktor Janukowycz, w reakcji na to wydaje oświadczenie: nie odejdę, to przewrót.

Ludzie zwiedzający Pałac Janukowycza opowiadają, że tam: pola golfowe, kolekcja zabytkowych obrazów i samochodów, przepych i bogactwo - to tylko drobna część niektórych rzeczy pałacowych, jakie zobaczyli Ukraińcy w Meżihiryju. Dotąd – jak mówią – można się było tylko domyślać, co kryje podkijowska wielohektarowa bogata rezydencja Wiktora Janukowycza. Na zdjęciu w artykule: Pałac wersalski w Paryżu (Foto autor: Ricardo Tulio Gandelman from Rio de Janeiro, Brazil, Wikimedia Commons).

Zobacz zdjęcia (13) - Rezydencja Wiktora Janukowycza pod Kijowem (Foto: PAP/SERGEY DOLZHENKO) - GALERIA.

Jest tak szokująco piękna i rozległa, że na jej terenie znajduje się prywatny las, w którym Wiktor Janukowycz - zapalony myśliwy - polował na dziki i jelenie. Pałacowa rezydencja była pilnie strzeżona przez setki ochroniarzy, a pojedyncze kadry z posiadłości władcy państwa i narodu, rzadko pojawiały się w telewizji.

Zobacz zdjęcia (10) - Świnie w prywatnym zoo, ogromny okręt, kolekcja samochodów. Ukraińcy zwiedzają i fotografują ogromną posiadłość Janukowycza (Fot. Twitter) - GALERIA.

Pałacu Meżihirja pilnują teraz oddziały samoobrony Majdanu, ale bez namysłu wpuściły tam Ukraińców. W pomieszczeniach ochroniarzy Janukowycza, znaleziono spis niezależnych dziennikarzy oraz ich telefony i zdjęcia. Na jednym z nich widnieje Tatiana Czernowoł – brutalnie pobita przed tygodniami dziennikarka, która odważnie pisała o przekrętach finansowych na szczytach władz Ukrainy. W jeziorze pałacowym znaleziono pływające dokumenty z rezydencji. Jak słychać - ktoś próbował je zniszczyć - mówią uważni obserwatorzy, którzy weszli do rezydencji.

Czy Wiktor Janukowycz powróci do pałacu? Trudno wiedzieć. Zdymisjonowany ze stanowiska prezydenta przez ukraiński parlament, mówi: jestem nadal legalnym prezydentem. Gdzie przebywa nie wiadomo. Uciekł do Charkowa. Był też w Doniecku. Potem ślad za nim zaginął. Wiadomo, że dwukrotnie próbował wejść do samolotu lecącego do Rosji. Ochrona lotniska ludzi z Majdanu udaremniła jego wyjazd. W nagranym przez charkowską telewizję wystąpieniu deklarował: władzy nie oddam.

Stanisław Cybruch

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!