Mieszkańcy Pomorza ufundowali sztandar dla 43. Bazy Lotnictwa Morskiego Marynarki Wojennej RP. Uroczyste wręczenie nastąpiło w miniony piątek.

W styczniu 2011 roku w oparciu o jednostki stacjonujące na lotnisku w Gdyni Babich Dołach oraz 28. Pucką Eskadrę Lotniczą powołano do życia 43. Bazę Lotnictwa Morskiego Marynarki Wojennej RP. Do jej głównych zadań należy zwalczanie okrętów podwodnych (ZOP) samodzielnie oraz we współpracy z okrętami, rozpoznanie jednostek nawodnych i wskazywanie celów okrętom, zabezpieczenie polskiej strefy poszukiwania i ratownictwa na Bałtyku oraz transport ludzi i sprzętu.

6 września, na lotnisku Marynarki Wojennej RP w Gdyni Babich Dołach odbyła się ceremonia wręczenia sztandaru dla bazy marynarzy - lotników. Sztandar ufundowali mieszkańcy Pomorza oraz sympatycy lotnictwa morskiego. Sztandar w mienieniu fundatorów przekazał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.


Zobacz fotorelację z wystawy i pokazów

Marynarze - lotnicy z okazji uroczystości otworzyli bramy lotniska. Zorganizowali wystawę i pokaz pilotażu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!