2 lipca w Warszawie rozpoczyna się XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy, który potrwa do 6 lipca. W tych dniach nie zabraknie licznych atrakcji, takich jak: przedstawienia teatralne i taneczne, pokazy cyrkowe, projekcje filmowe oraz instalacje - a to wszystko na świeżym powietrzu.

Jak zapowiadają organizatorzy, Festiwal Sztuka Ulicy "to wyjątkowe kilkudniowe wydarzenie kulturalne obejmujące pokazy uliczne i plenerowe prezentowane w różnych formach alternatywnych wobec tradycyjnej twórczości na polu teatru, tańca, muzyki, cyrku i filmu. Na kilka dni Warszawa staje się miejscem, gdzie koncentruje się życie współczesnego społeczeństwa, zaś kultura, prezentowana jest w nowych, dynamicznych formach, wychodząc poza budynki teatralne, galerie czy muzea". Festiwal ma na celu zapoznanie uczestników z różnymi formami sztuki, prezentowanej w nietypowych miejscach i całkowicie za darmo.

Przedstawienia będą się odbywać w najpopularniejszych miejscach stolicy - m.in. w Pałacu Kultury i Nauki, Parku Świętokrzyskim, na rynku Nowego Miasta i placu Zamkowym. Festiwal rozpocznie się dziś o godz. 19.00 na rynku Nowego Miasta.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, w imprezie biorą udział wybitni artyści z wielu krajów, prezentujący szeroki przegląd różnych trendów, wizji i osiągnięć w dziedzinie sztuki ulicy. Będą to zarówno znakomici i znani twórcy, jak i początkujący artyści, którym festiwal umożliwia zaprezentowanie się przed szeroką publicznością.

Pierwszy festiwal Sztuka Ulicy odbył się w 1993 roku. Początkowo brały w nim udział tylko teatry polskie. Po jakimś czasie zmieniła się formuła i dołączyli również goście zagraniczni - z Francji, Hiszpanii, Belgii, Rosji, Ukrainy, Szwecji, Norwegii, Włoch i Argentyny. W tym roku gościmy w Warszawie: Compagnie Cirko Senso oraz Compagnie Tango Sumo z Francji, Teatro Due Mondi z Włoch, Antagon TheaterAKTion z Niemiec, Teatr Novogo Fronta z Czech/Rosji oraz Cirq’ulation Locale z Belgii.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie sztukaulicy.

Festiwal Sztuka Ulicy
Warszawa: 2-6 lipca
piątek: 19.00-23.00
sobota, niedziela: 15.00-23.00
poniedziałek, wtorek: 21.15-23.00
wstęp wolny

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!