Szukasz taniego OC? Użyj kalkulatora OC! Szukasz taniego OC? Użyj kalkulatora OC!

Szukasz taniego OC? Użyj kalkulatora OC! (© Pixabay.com)

Kiedy ceny OC idą w górę coraz bardziej, a końca podwyżek nadal nie widać, trzeba się zastanowić jak zaoszczędzić na polisie. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń i sprawdzenie kilkunastu ofert w jednym miejscu.

1. Wyszukiwanie najtańszych ofert


Do polis OC towarzystwa podchodzą bardzo indywidualnie i dlatego też potrzebują tak wielu informacji o samochodzie, kierowcy i historii ubezpieczenia. Wszystko ma znaczenie, aby finalnie przedstawić kierowcy cenę. Towarzystwa analizują dokładnie jacy kierowcy, jakimi pojazdami i gdzie, powodują najwięcej szkód. Takim klientom przyglądają się znacznie uważniej i dużo dokładniej sprawdzają ich historię ubezpieczenia.

Korzystając z kalkulatora OC AC na ubezpieczamy-auto.pl wszystkie niezbędne do obliczenia składki dane podajesz tylko raz. Co prawda trzeba odpowiedzieć na większą ilość pytań niż na stronach towarzystwa, ale dzięki temu otrzymasz oferty nawet od kilkunastu ubezpieczycieli jednocześnie. Mając w jednym miejscu zestawienie cen z tak wielu firm można od razu zobaczyć, które z nich oferują najtańsze OC. Porównywarki automatycznie układają propozycje w taki sposób, abyś od razu widział, która polisa jest najlepsza.

2. Kupowanie wcześniej i gwarancja ceny


Wybierając ubezpieczenie za pośrednictwem sieci można sporo oszczędzić dzięki kupowaniu go ze sporym wyprzedzeniem. Warto wiedzieć, że towarzystwa nie skończyły jeszcze podnosić cen, a kolejne szykowane zmiany w prawie mogą spowodować dodatkowe podwyżki. W takiej sytuacji, jeśli tylko masz taką możliwość, kup OC możliwie jak najwcześniej.

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń można z łatwością wykupić ubezpieczenie niekiedy nawet pół roku przed startem polisy. Dzięki temu, że składkę oblicza się teraz, korzysta się z obecnie obowiązujących cenników, a koszt polisy nie zmieni się z upływem czasu. Nawet jeśli konieczne byłyby kolejne radykalne podwyżki cen w najbliższych miesiącach. Jeżeli jednak wolisz zaczekać na ofertę przedłużenia u obecnego ubezpieczyciela to również nie ma problemu – OC możesz kupić miesiąc lub dwa wcześniej. Warto jednak ceny sprawdzić wcześniej.

3. Jedno konto – wszystkie samochody


Aby skorzystać w pełni ze wszystkich udogodnień porównywarki ubezpieczeń, dobrze jest założyć na niej swoje konto i wprowadzić dane wszystkich swoich samochodów. Dzięki temu można sprawdzać oferty ubezpieczenia, bez konieczności ponownego wprowadzania danych o pojeździe i kierowcy.

Kilkoma kliknięciami myszki, przewija się formularz uzupełniając jedynie dane o historii ubezpieczenia i od razu można zobaczyć jak wyglądają propozycje ubezpieczyciel na kolejny rok. Robiąc porównanie regularnie co roku, od razu można zorientować się, czy cena OC zaproponowana przez obecnego ubezpieczyciela jest korzystna, czy też nie.

4. Stała kontrola ceny polisy


Jeśli zawierasz umowy OC za pośrednictwem porównywarek zawsze jesteś w stanie kontrolować cenę, za jaką będziesz mógł kupić ochronę. Nie chodzi jedynie o koszt podstawowego OC, ale także polis dodatkowych.

Kiedy kupuje się wszystko przez Internet łatwo można sprawdzać, czy należność na wybrane ubezpieczenia jest akceptowalna, czy też przekracza już założony budżet. Jeżeli oferty samego OC są drogie, to nie będzie się do niego kupować niczego innego. Z kolei jeżeli uda Ci się znaleźć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w niskiej cenie, warto abyś poszukał np. assistance lub NNW. Dokładając lub odejmując ochronę dodatkową cały czas jest się w stanie sprawdzać na bieżąco jej koszty. Dzięki temu można również decydować, czy będzie wpłacana w całości, czy też podzielona na raty.

5. Stała pomoc eksperta


Na początku porównywarki ubezpieczeń dawały jedynie możliwość przeliczenia oferty, ale obecnie jednak wszystko wygląda inaczej. Aby pomóc klientowi nie tylko w zakupie polisy, ale też wtedy, gdy nie rozumie on zapisów umów, porównywarki zatrudniają ekspertów ds.ubezpieczeń. Na ich wsparcie można liczyć zazwyczaj przez cały tydzień. Dzięki temu każdy może skorzystać z fachowej pomocy w dogodnym dla siebie czasie.

Odpowiedni konsultant nie tylko pomoże przeliczyć oferty i przedstawi najlepsze z nich, ale też doradzi, na które ubezpieczenia warto się zdecydować, a które niekoniecznie muszą być kupione. Wytłumaczy zawiłości w ogólnych warunkach ubezpieczenia tak, aby wszystko było jasne i aby właściciel samochodu wiedział dokładnie na co się decyduje. Niekiedy konsultant ma również możliwość zastosowania dodatkowego kodu, który obniży cenę wybranej polisy i pozwoli klientowi zaoszczędzić jeszcze bardziej.

Obecnie ceny OC bardzo podrożały, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec podwyżek. Nie ma jednak co wpadać w panikę i wierzyć ślepo w to, że teraz każdy kierowca będzie płacił po kilkadziesiąt tysięcy zł za polisę obowiązkową. Teraz właśnie jak nigdy wcześniej sprawdzanie i porównywanie ofert jest najlepszym sposobem, na to aby cena OC była najniższa

Motofakty

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

adamnn (gość)

Nie ma lekko z OC, wszędzie trzeba swoje zapłacić. Ja bym doradzał na pewno kalkulatory internetowe i porównywarki takie jak serwis najtaniejuagenta.pl przykładowo. Z poziomu jednej strony masz dostęp do całej oferty także można już sobie coś tańszego zawsze dobrać.

Więcej na temat: