Mapy geodezyjne działek zostały opublikowane na stronie internetowej gminy Mapy geodezyjne działek zostały opublikowane na stronie internetowej gminy

Mapy geodezyjne działek zostały opublikowane na stronie internetowej gminy. (© Matthias Prinke, Creative Commons 2.5 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kungshamn_sm%C3%B6gen.jpg&filetimestamp=20051129215018)

Jedna ze szwedzkich gmin, położona nad Zatoką Botnicką, rozdaje bezpłatnie sto działek. Chętni w zamian muszą zobowiązać się do osiedlenia się na przekazanej ziemi.

Gmina Nordmaling położona jest na północy Szwecji. W zamian za osiedlenie, jej władze rozdadzą bezpłatnie sto działek. Warunek? Należy zobowiązać się do uzyskania pozwolenia na budowę w ciągu dwóch lat i wybudowania domu w ciągu pięciu - podaje TVN Meteo.

W ten sposób samorząd gminy ma powstrzymać wyludnianie się i pozyskać nowych mieszkańców. Obecnie gminę zamieszkuje 7 tys. osób, a każdego roku ubywa około 100 osób. Z oferty mogą skorzystać także Polacy. Mapy geodezyjne działek zostały opublikowane na stronie internetowej gminy.

Zainteresowanie ofertą jest jak na razie znikome. Do tej pory tylko jedna osoba zadeklarowała chęć pozyskania działki. Powodem tak małego ruchu prawdopodobnie są surowe warunki klimatyczne jakie panują na północy Szwecji.

Znajdź nas na Google+

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!