(© X-news)

Airbus przygotowuje się do lotu szybowca Perlan 2. Ten statek powietrzny ma osiągnąć pułap 27 kilometrów.

Airbus przygotowuje się do lotu szybowca Perlan 2. W jego trakcie może zostać pobity rekord wysokości. Przelot został zaplanowany na czerwiec. Jeżeli plan się powiedzie statek powietrzny wzniesie się równie wysoko, jak dwie legendarne maszyny Lockheeda: U-2 i SR-71 Blackbird - czytamy na stronie projektu.

To nie koniec. Po przekroczeniu pułapu 90 tys. stóp (27 km) w bieżącym roku, Perlan 2 ma osiągnąć kolejny rekord. W maju 2019 r. zapowiedziano próbę osiągnięcia 100 tys. stóp, czyli około 30 kilometrów.

Po co to wszytko? "Naszym celem jest dotarcie do krawędzi przestrzeni kosmicznej i zbadanie w jaki sposób gigantyczne stratosferyczne fale górskie wpływają na klimat na naszej planecie" - czytamy. Pozyskane zostaną dane dotyczące ziemskiej atmosfery i warstwy ozonowej.

Pierwsza misja Perlana pokazała, że najwyższe fale górskie są w stanie umożliwić szybowcom osiągnięcie pułapu na styku przestrzeni kosmicznej. Misja numer dwa to rozwinięcie tej koncepcji.


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: