T-Mobile Ekstraklasa. Kto zostanie mistrzem?

Do końca sezonu pozostało 6 kolejek. W walce o tytuł mistrzowski zaczęły liczyć się tylko dwie drużyny - Legia Warszawa oraz Lech Poznań. Sensacyjny pogrom w Lubinie pozbawił zespół Śląska Wrocław nadziei na obronę tytułu.

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 0:1 i traci do liderującej Legii jedynie 2 punkty. W następnej kolejce Poznaniacy podejmą u siebie Wisłę Kraków, natomiast Warszawiacy zmierzą się z Lechią Gdańsk. Obaj przeciwnicy kandydatów do mistrzostwa spisują się podobnie w tym sezonie. Zajmują odpowiednio 9. i 10. miejsce w tabeli, a dzieli ich zaledwie 1 punkt. Kluczową role może odegrać bezpośrednie spotkanie obu drużyn w 27. kolejce. Mecz odbędzie się w Warszawie.

Sensacją minionej kolejki był wynik meczu w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie podejmowało Śląska Wrocław. Do przerwy utrzymał się rezultat 1:0 dla "miedziowych", jednak drugie 45 minut było teatrem jednego aktora. Piłkarze Zagłębia dołożyli trzy trafienia i pokonali obrońców tytułu mistrzowskiego 4:0.

Wielkie Derby Śląska przyniosły 3 punkty Górnikowi Zabrze. Zabrzanie pewnie pokonali słabszych w tym sezonie Chorzowian. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

W 24. kolejce nastąpiło długo wyczekiwane przełamanie Pogoni Szczecin, która zwyciężyła u siebie z Koroną Kielce. Była to pierwsza wygrana "Portowców" w rundzie wiosennej, która pozwoliła im oddalić się od strefy spadkowej. Swoje mecze wygrały także drużyny, które akutalnie znajdują się na miejscach grożących degradacją do 1. ligi.

Lider remisuje, spadkowicze wygrywają. Czyli sobota w Ekstraklasie.

Zobacz wyniki 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy oraz tabelę --->Wyniki 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy