T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Wojtas WuWu
Wojtas WuWu
Dziś niestandardowo, bo w czwartek odbyło się pierwsze spotkanie 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy - Piast Gliwice zremisował z Koroną Kielce 1:1.

Piast Gliwice nie wykorzystał szansy, aby odskoczyć wyżej w tabeli drużynom, które walczą jeszcze o prawo gry w Lidze Europy. Gospodarze tylko zremisowali na własnym stadionie z Koroną 1:1. Goście skazywani na porażkę jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marciniaka z Płocka mogli wprawdzie wygrać te spotkanie. W 37 minucie spotkania Paweł Golański nie wykorzystał rzutu karnego - golkiper Piasta Dariusz Trela obronił strzał.
Pierwszego gola w meczu zdobyli goście w 23 minucie. Trela po złym odbiciu piłki wystawił ją na 5 metr, gdzie Adamek wślizgiem skierował piłkę do bramki.
Odpowiedź Piasta nastąpiła w 35. minucie. Po pięknym dośrodkowaniu Podgórskiego, Pavol Cicman bezbłędnie przyjął piłkę i uderzył nie do obrony.
Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jana Polaka.

Piast Gliwice - Korona Kielce 1:1 (1:1)
0:1 - Kamil Adamek 23'
1:1 - Pavol Cicman 35'

Piast: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Paweł Oleksy, Mateusz Matras, Radosław Murawski (52′ Artis Lazdins), Ruben Jurado (46′ Tomas Docekal), Tomasz Podgórski, Pavol Cicman, Marcin Robak (93′ Jan Buryan)

Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Piotr Malarczyk, Tomasz Lisowski, Paweł Sobolewski, Vlastimir Jovanović (85′ Tomasz Foszmańczyk), Kamil Kuzera (74′ Łukasz Sierpina), Artur Lenartowski, Michał Janota, Kamil Adamek (46′Mateusz Stąporski)

Żółte kartki: 37′ Jan Polak, 37′ Marcin Robak (Piast) - 9′ Paweł Sobolewski, 46′ Kamil Kuzera, 53′ Piotr Malarczyk (Korona)

Czerwona kartka: 70' Jan Polak (Piast, druga żółta)

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).