Poseł Piotr Liroy Marzec przygotował kolejną propozycję zmian dla kierowców. Chce usprawnić proces rejestrowania pojazdów w Polsce.

Obecnie zmiana właściciela pojazdu pociąga za sobą wiele formalności. Jedną z nich jest zmiana tablic rejestracyjnych, a wyjątkiem jest sytuacja kiedy ponowna rejestracja samochodu przez nabywcę jest dokonywana w tym samym powiecie.

Nowy pomysł opiera się na zasadzie jeden pojazd, jedna tablica. Jak podkreśla Piotr Liroy Marzec, zaproponowane rozwiązanie to zarówno oszczędności i duże ułatwienie dla kierowców.

Nowością miałoby być wprowadzenie tzw. zbiorczej tablicy rejestracyjnej. Takie rozwiązanie miałoby być stosowane w przypadku kilku pojazdów będących własnością jednej osoby lub firmy. Jak czytamy w interpelacji „taka profesjonalna rejestracja montowana jest w jednym, w danej chwili użytkowanym pojeździe (np. do jazdy próbnej, testowej lub rajdu).

Potwierdza ona dopuszczenie do ruchu całego zbioru pojazdów. Ubezpieczeniu podlega najdroższy pojazd a pozostałe korzystają z niego w ramach pakietu. Takie rozwiązanie oznaczałoby spore oszczędności dla branży motoryzacyjnej".

Postulowana jest także większa ilość miejsca w dowodzie rejestracyjnym na potwierdzenie badań technicznych. Miejsce miałoby zostać wygospodarowane kosztem zmniejszenia rubryki z adnotacjami.

Przypomnijmy, że wcześniej poseł Piotr Liroy-Marzec wystosował do ministra infrastruktury interpelację, w której wzywa do przywrócenia czasowego wyrejestrowania pojazdu. Taka możliwość została zlikwidowana w 1997 roku.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!