Tadeusz Woźniak Tadeusz Woźniak

Tadeusz Woźniak

Fundacja „Połączeni Pasją” zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na Wieczór z Tadeuszem Woźniakiem. Spotkanie z artystą to muzyczna wędrówka, przez różne etapy życia, pełne melancholii i wspomnień.

Recital Tadeusza Woźniaka poprzedzą występy niepełnosprawnych artystów z grupy teatralnej TON prowadzonej przez Sylwią Maszewską.

Tadeusz Woźniak jest piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem. Debiutował w 1966 roku (pod pseudonimem Daniel Dan) w zespole Dzikusy. Jako gitarzysta grał m.in. w znanym zespole Niebiesko-Czarni. Od roku 1968 z wielkim powodzeniem prowadzi karierę solową. Komponuje również muzykę filmową i teatralną, tworzy spektakle muzyczne i musicale. W 1994 roku otrzymał Złotą Maskę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki teatralnej.

Podczas koncertu nie zabraknie takich utworów jak "Ballada do Potęgowej", "Hej, Hanno", "Smak i zapach pomarańczy" czy "Zegarmistrz światła". Za ten ostatni otrzymał nagrodę Grand Prix na X Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 roku.

Usłyszymy również kompozycję Tadeusza Woźniaka pt. „Pośrodku świata”, która rozpoczyna każdy odcinek popularnego serialu "Plebania" czy melancholijną balladę Jaromira Nohavicy – „Mam ledwie bliznę”.

Artysta przyjął zaproszenie Fundacji Połączeni Pasją i wystąpi w Muzeum Miasta Łodzi 14 stycznia (piątek), o godzinie 19. Organizatorzy zapraszają na koncert, a po nim na poczęstunek przygotowany przez głównego sponsora wieczoru.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia:
Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59 - rezerwacja również on-line na www.strefabiletow.pl
"Ewa Stemple", ul. Gdańska 63
Sklep Muzyczny "Ale Jazz!", ul. Pomorska 10
szczegóły na www.polaczenipasja.pl

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!