Za 3 tygodnie sonda New Horizons przeleci nad Plutonem. To historyczna chwila. Nigdy wcześniej nie udało się zbliżyć do tej planety karłowatej. W sieci pojawił się świetny zwiastun finału misji.

"Minęło prawie 3 tys. dni odkąd opuściliśmy Ziemię. Jesteśmy 3 miliardy mil od domu. Tu, gdzie Słońce jest odległe i gasnące jest miejsce, którego nikt wcześniej nie widział. Pluton i jego księżyce" - tak mógłby zaczynać się film science fiction, tymczasem to początek blisko 3-minutowego filmu poświęconego misji New Horizons.

14 lipca sonda New Horizon przeleci 12,5 tys. kilometrów od planety karłowatej. Trwa odliczanie do tej historycznej chwili. Z tej okazji przygotowano specjalną stronę internetową seeplutonow.com, czyli zobacz Plutona teraz.

"Kto wie, jakie cuda czekają na nas za tym nowym horyzontem" - pyta retorycznie lektor w krótkim teaserze finału misji.

Czytaj także: Pluton zdradzi nam swoje tajemnice. Za niecały miesiąc sonda New Horizons przeleci nad planetą karłowatą


Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!