Sąd w Warszawie odrzucił pozew złożony przeciwko Uberowi. W Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa trwają jednak prace nad nowelizacją ustawy, która ureguluje zasady działania przewoźnika.

Konflikt pomiędzy taksówkarzami a nielegalnymi przewoźnikami trwa od dawna. Przede wszystkim chodzi o Ubera, czyli amerykańską firmę, której aplikacja pozwala na zamawianie przewozów u zwykłych kierowców, którzy nie posiadają ani licencji, ani oznakowanych samochodów. Taksówkarze złożyli więc pozew przeciwko Uberowi, aktywnie lobbują też w resorcie infrastruktury, aby ten uregulował przepisy dotyczące przewoźnika.

Póki co, sąd pozew odrzucił ze względów formalnych. Brakowało m.in. wyliczeń strat korporacji taxi, jakie powodować ma działalność Ubera. Braki zostały już jednak uzupełnione. Taksówkarze zapowiadają też, że jeśli po raz kolejny pozew zostanie odrzucony, braki będą uzupełniane już następnego dnia, a branża będzie walczyć w sądzie do skutku, aż do wyczerpania możliwości prawnych.

Taksówkarze domagają się też zmian w przepisach ustawy transportowej. Uważają, że wszyscy przewoźnicy powinni funkcjonować na tych samych zasadach, czyli m.in. przechodzić badania okresowe i płacić podatki. Złożyli więc petycję w ministerstwie oraz urzędach wojewódzkich w całym kraju. Przedstawiciele Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz ostrzegają też, że jeśli rząd nie rozwiąże problemu nielegalnych przewoźnikow, taksówkarze sami oddadzą licencje i przejdą do szarej strefy. Zapowiadają też blokady dróg i dojazdów do lotnisk.

Resort infrastruktury przekonuje, że projekt nowelizacji przepisów jest już na końcowym etapie. W lutym trafi na posiedzenie Rady Ministrów jako projekt rządowy.


Zobaczcie też: Bransoletka w cenie drogiego samochodu. To wszystko kupisz w Warszawie [ZDJĘCIA, WIDEO]


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!