Laura Peterson Choreography - Forever 4th position jump Laura Peterson Choreography - Forever 4th position jump

Laura Peterson Choreography - Forever 4th position jump (© Materiały promocyjne Śląskiego Teatru Tańca)

To już XVII Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej, która od 27 czerwca do 10 lipca zagości na bytomskich scenach.

A będzie się działo, bo jak co roku zjadą się artyści z wielu krajów, by wziąć udział nie tylko w spektaklach tanecznych. Zaprezentują się również na warsztatach tanecznych, dziennikarskich, fotograficznych i menedżerskich. To wszystko dla miłośników tańca, zarówno tych dorosłych, jak i najmłodszych, a także dla niepełnosprawnych, z myślą o których przewidziano również spektakle i zajęcia.

Kogo zobaczymy? Między innymi grupę artystyczną Samovarteateret z Norwegii w spektaklu premierowym w choreografii Bente S. Andersona i Anny Piotrowskiej w ramach projektu "Taneczny Most". Także najnowsze dzieło w choreografii Sofii Sigridur zaprezentują artyści z Islandii wespół z tancerzami Śląskiego Teatru Tańca Agnieszką Doberską, Sylwią Hefczyńską-Lewandowską, Anną Piec, Jarosławem Karchem, Aleksandrem Kopańskim i Danielem Galaską. Z Izraela zagości w Bytomiu duet Yoosi Berg i Oded Graf ze swoim przedstawieniem "Herosi".

Kanadę zaprezentuje Kinesis Dance Somatheatro, a taniec rosyjski zobaczymy w wykonaniu trzykrotnej zdobywczyni "Złotej Maski" teatralnej, grupy Natalya Kasparova Dance Company.
Konferencję uświetnią spektakle artystów Karttunen z Finlandii oraz Tranzdanz z Węgier.
Egzotyczny taniec azjatycki, muzykę a także jogę zaprezentuje T.H.E. Dance Company z Singapuru, Y-Space z Hongkongu oraz koreańska grupa Sungsoo Ahn Pick-up.

Poza spektaklami Konferencja to także Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego prowadzone przez profesjonalnych pedagogów, a kierowane także do osób niepełnosprawnych i do artystów pracujących z takimi osobami. Będą to warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Jak zapewniają organizatorzy: "W trakcie festiwalu odbędą się również Międzynarodowe Seminarium Historyków i Krytyków Tańca, Międzynarodowe Warsztaty Radiowe prowadzone przez Ewę Niewiadomską, dziennikarkę Polskiego Radia Katowice, czy Warsztaty Menedżerów Sztuki... Przez cały czas trwania konferencji odbywać się będą Warsztaty Fotografii Tańca. Poprowadzi je Tomasz Zakrzewski."

Przedstawienia poza Ślaskim Teatrem Tańca będzie można oglądać m.in. w Elektrociepłowni Szombierki, cechowni Kopalni Rozbark, parowozowni, a także w muzeum i na miejskich placach.

Szczegóły http://www.konferencja.stt.art.pl/

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: