8 marca zostały otwarte "Jubileuszowe 20. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent". Organizatorem imprezy były "Targi w Krakowie" przy ul. Centralnej. Targi będą trwały do 10 marca.

Przeciętny człowiek kiedy słyszy o stomatologii czyli dentyście, to od razu oblewa go pot i trwoga. Wizyta w gabinecie dentystycznym, to żadna przyjemność.

Będąc prawie cały dzień na Targach oraz uczestnicząc w pokazach jak też konferencjach tematycznych, stwierdzam obecnie szybki postęp w nowościach urządzeń dla stomatologii.

Fotele dentystyczne to nie stare ceratówki, które odstraszały swoim wyglądem. Obecnie nowoczesne wiertarki dentystyczne z turbo urządzeniami stwarzają poczucie bezpieczeństwa i ograniczają ból. Mamy wrażenie, że nie jesteśmy w gabinecie dentystycznym, ale w nowoczesnym i przyjaznym, specjalistycznym gabinecie lekarskim.

O tym jak ważna jest ta impreza świadczy fakt, że organizatorzy musieli dostawić dodatkowe przenośne pawilony, a i tak jest bardzo ciasno. Na salach wystawienniczych można spotkać kilkuset lekarzy, marketingowców i zaopatrzeniowców dla gabinetów lekarskich. Wśród odwiedzających obok języka polskiego słychać również angielski, niemiecki czy rosyjski.
Na ponad 400 stoiskach wystawiono współczesne cudeńka stomatologiczne. Nie będąc specjalistą, ma się wrażenie czy to wszystko faktycznie jest potrzebne współczesnej medycynie. Przenośne urządzenia rentgenowskie i laserowe. Meble jak z... XXII wieku. A co najważniejsze, że wiele produktów dla stomatologii - mebli i innych urządzeń - jest produkcji polskiej.

Jak idzie do przodu technika i technologia leczenia zębów niech świadczy fakt, że co roku powstaje kilkaset nowych wynalazków, urządzeń, technologii medycznych, do bezbolesnego leczenia nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Przedstawię tylko kilka przykładów: innowacyjne leczenie wad zgryzu „Clear Aligner” alternatywa dla aparatów stałych, zestaw narzędzi endodontycznych do wyciągania z kanału korzeniowego autorstwa dr Gończowskiego, dźwignia do usuwania złamanych korzeni bez uszkodzeń kości, radiografia Visteo, urządzenie do ozonoterapii, nowy bezprzewodowy laser stomatologiczny, mikrosilnik Strong, palniki indukcyjne, nowoczesne aparaty rentgenowskie dla stomatologii.

Wszystkich nowinek jest kilkaset i trudno je wymienić, ale warto aby na targi nie tylko przyszli stomatolodzy. Powinni zajrzeć tam również specjaliści z Ministerstwa Zdrowia i naszego NFZ, aby bezpośrednio poznali jakie są nowinki dla stomatologii i chirurgii stomatologicznej.

Niestety nowinki nie są tanie, ale ułatwiają pracę lekarzy. Najważniejsze aby na tym wszystkim zyskali pacjenci, bez względu na wiek i zasobność kieszeni. Mamy przecież na uwadze, jakie co miesiąc przeciętny pracujący Polak płaci składki na NFZ, a jakiej jakości otrzymuje potem usługi, na które czeka kilka miesięcy.

Ostatnio odnalazłem dokument i stwierdzam, że z Targami w Krakowie współpracuję od 1998 roku. Tam pracuje wspaniały zgrany zespół fachowców, znany nie tylko w Polsce, ale też za granicą.
Z roku na rok jako przykład Kraków i Małopolska ma więcej powodów do domu. Miejmy nadzieję, że już niedługo w nowej hali, która powstaje w Krakowie przy ulicy Nowohuckiej, będzie więcej miejsca na targowe ekspozycje.

Jest to ważne dla regionu, bo władze miejskie i województwa mało interesują się takimi imprezami. Kraków i Małopolska posiada zaplecze naukowe i wiele specjalistycznych klinik oraz instytutów medycznych na europejskim i światowym poziomie.

Odpowiednie wsparcie finansowe i merytoryczne poprzez takie targi, jest doskonałą promocją regionu.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!