9 maja, w ogrodach pałacu Sanguszków, obecnie Zespołu Szkół Ekonomiczno Ogrodniczych w Tarnowie, odbędzie się druga edycja akcji Tarnów - Biega.


Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia trasą wyznaczoną w zabytkowym parku otaczającym pałac. Łącznie do przebiegnięcia będzie 5 km, trasa jest piękna i stosunkowo łatwa do pokonania. Wszystkie chętne do wzięcia udziału w biegu osoby proszone są o zgłoszenie się w niedzielę, od godz. 9 do 10.50, w parku przy Zespole Szkól Ekonomiczno Ogrodniczych ul. Sanguszków 28.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy Tarnów - Biega, jest Wojciech Obrzut. Impreza ta to część stworzonego i z dużym powodzeniem realizowanego, ogólnopolskiego projektu Polska Biega, którego twórcą jest mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Wojciech Obrzut, na co dzień lekarz weterynarii, prowadzący własną lecznicę, od kilku lat jest związany z Sekcją Turystyki Kolarskiej w tarnowskim oddziale Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

Pan Wojciech spytany przeze mnie co skłoniło go do czynnego uprawiania sportu, odpowiedział, że dzięki temu iż zaczął biegać, jeździć na rowerze oraz nartach zdecydowanie poprawiło się jego zdrowie. Jest żywym dowodem potwierdzającym stwierdzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W niedzielnym biegu będzie mógł wystartować każdy, bez względu na wiek i sprawność ruchową. Osoby niepełnosprawne ruchowo, poruszające się na wózkach, również będą mogły wziąć aktywny udział w tym ważnym sportowym wydarzeniu. Nieważne jest miejsce, które zajmie uczestnik biegu, najważniejsza jest zabawa, pokonanie własnych słabości oraz czysto sportowa rywalizacja. Jak zapewnia organizator, nie zabraknie także przysmaków z grilla.

W samym parku ma powstać ogólnodostępna trasa dla wszystkich zainteresowanych bieganiem. Trwają intensywne prace nad jej wytyczeniem, ustaleniem grafiku, tak żeby biegacze nie kolidowali z codzienną pracą ZSEO.

Sekcja Turystyki Kolarskiej Sokoła to nie tylko rozwój kolarstwa, ale także patriotyczne rajdy
rowerowe, zarówno jednodniowe jak i kilkunastodniowe wyprawy, promujące nie tylko zdrowy styl życia wśród uczestników i osób postronnych, ale także, a może przede wszystkim, rozwijające i pogłębiające ich wiedzę historyczną o regionie tarnowskim. Przykładem takiej akcji jest rajd im. Tertila, który w zeszłym roku zawitał do podtarnowskiego Łowczowa. Miejscowość ta znana jest nie tylko z walk prowadzonych podczas I wojny światowej, w okolicy jest kilka zabytkowych cmentarzy.

Niedzielne bieganie po Parku Sanguszków objął patronatem Urząd Miasta Tarnowa, patronem medialnym i fundatorem części nagród jest „Gazeta Wyborcza”. Po zakończeniu imprezy, w serwisie Wiadomości24.pl ukaże się fotorelacja z akcji "Tarnów-Biega"

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!