Nowa numeracja linii autobusowych, redukcja dublujących się połączeń i likwidacja tych najmniej rentownych - to główne założenia programu "Optymalizacji komunikacji miejskiej w Tarnowie", który właśnie dziś wchodzi w życie.

O zmianach w funkcjonowaniu tarnowskiej komunikacji miejskiej, jakie zaproponował tutejszy magistrat, zadecydowały głównie przesłanki finansowe, ale także dbałość o dobro podróżujących, Jak czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Miasta Tarnowa, "optymalizacja pozwoli na ekonomizację przewozów oraz zmniejszenie kosztów obsługi sieci linii komunikacyjnych".

Pozytywną zmianą dla tysięcy tarnowian, korzystających codziennie z usług miejskiego przewoźnika, będzie zapewne nowy rozkład jazdy. Kursy na liniach całodziennych wykonywane będą bowiem w łatwych do zapamiętania, jednakowych odstępach czasowych.

Poruszanie się po mieście ułatwić ma także synchronizacja odjazdów poszczególnych linii autobusowych i odpowiednie ich pogrupowanie, tak by na wspólnych odcinkach tras tych linii kursy były wykonywane równomiernie.

Zmiany to także likwidacja mniej rentownych linii oraz zastąpienie ich nowymi lub przejęcie pasażerów z nich korzystających przez inne. Od dziś w trasę nie wyruszą autobusy z numerami 7, 19, 32 i 35.

Ułatwieniem dla podróżujących ma być też nowa, bardziej przejrzysta numeracja poszczególnych linii. I tak linie miejskie całodzienne ponumerowane będą od numeru 0 do 33, linie miejskie szczytowe otrzymają numery od 41 do 48, a linie podmiejskie otrzymają numerację trzycyfrową - od 206 do 239.

Zobacz koniecznie: nowy schemat linni miejskich


oraz nowy schemat linii podmiejskichWięcej informacji oraz szczegółowy rozkład jazdy znaleźć można na stronie Zarządu Komunikacji Miejskiej w Tarnowie.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!