Tarnowski magistrat przygotował plan budowy nowego amfiteatru, który pod specjalnym przykryciem membranowym pomieści aż dwa tysiące widzów. Zobacz jak będzie wyglądał nowy obiekt.

Zgodnie z planem przedstawionym przez Urząd Miasta Tarnowa, nowy tarnowski amfiteatr stanie tuż przy stawie znajdującym się po wschodniej stronie ul. Piłsudskiego. Scena z widownią dla dwóch tysięcy widzów, kino, place zabaw, kawiarnia oraz przystań kajakowa to tylko niektóre z atrakcji, jakie ucieszą wkrótce wszystkich tarnowian.

Czytaj też: Tarnowska starówka wciąż pięknieje. Rusza remont Placu Rybnego i Bimy


Dużym atutem nowego obiektu będzie jego funkcjonalność. Nie licząc oczywistych przedsięwzięć scenicznych, jak koncerty, czy przedstawienia teatralne, nowy tarnowski amfiteatr będzie znakomitym miejscem na organizowanie wszelkiego rodzaju wernisaży, imprez rozrywkowych i rekreacyjnych, targów, konferencji i innych uroczystości.

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być zadaszenie nowego amfiteatru. Specjalny, bardzo lekki dach membranowy umożliwi prowadzenie imprez bez względu na warunki atmosferyczne. Niemniej jednak jego "zwiewne" wykonanie sprawi, że widzowie będą się czuli jak pod gołym niebem.

Czytaj też: 155 lat tarnowskich kolei!


Przy projektowaniu amfiteatru nie zapomniano o zmotoryzowanych. Na ok. 12 tysiącach m.kw. powstanie przy obiekcie parking dla 10 autokarów oraz 200 samochodów osobowych, wraz z całym niezbędnym zapleczem.

Na razie nie wiadomo ile dokładnie kosztować będzie budowa nowego tarnowskiego amfiteatru. Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym tarnowskiego magistratu, "projekt jest w fazie końcowej i wszystkie kwestie finansowe, związane także z unijnym dofinansowaniem, będą rozstrzygane w najbliższej przyszłości". Wstępnie jednak wartość całej inwestycji oszacowano na ok. 15 mln złotych, z czego niemal połowę stanowić ma dotacja z Unii Europejskiej. Budowa ma zostać zakończona w 2012 roku.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!