Tatiana Okupnik - płyta "Spider web" Tatiana Okupnik - płyta "Spider web"

Tatiana Okupnik - płyta "Spider web"

Nowa piosenka Tatiany Okupnik "Spider web" podbija serca słuchaczy w Wielkiej Brytanii. Czy płyta wyprodukowana w Anglii spodoba się polskiej publiczności?

Tatiana Okupnik przez wiele lat była wokalistką znanego zespołu Blue Cafe. Po odejściu z grupy, rozpoczęła karierę solową i wyjechała do Wielkiej Brytanii.

Na wyspach rozpoczęła współpracę z Timem Huttonem, który produkował wcześniej płyty m.in. dla Groove Armandą oraz Iana Browna. Owocem kooperacji Okupnik i Huttona jest właśnie album "Spider web".

Na początku kwietnia jej singiel "Spider web" po raz pierwszy został zaprezentowany słuchaczom Chris Evans Breakfast Show w BBC2, czyli jednego z najbardziej popularnych programów radiowych w Wielkiej Brytanii. Nie tylko BBC2, ale i inne rozgłośnie radiowe często puszczają tę piosenkę. Od czasów popularności Basi Trzeczelewskiej, żadnemu artyście nie udało się tak dobrze rozpocząć kariery muzycznej na Wyspach.

Rzeczywiście singiel "Spider web" ma w sobie wiele uroku - piękna rytmiczna melodia i przede wszystkim bardzo dobry wokal Tatiany.

Cała płyta jest dojrzała. Niektóre piosenki przypominają zaś utwory z filmu o Bondzie (np. Been A Fool czy "Coming My Way"). Utwór dziesiąty, "World Of My Own Design", jest z elementami tanga.
Lekki i przyjemny jest również utwór piąty, czyli "Poor Love".
Ciekawie brzmi trzecia piosenka, "Sky is red" - czyżby dla Tatiany niebo na Wyspach było "czerwone"?

Wokalistka pozbyła się "wokalnych manier", które niejednemu słuchaczowi przeszkadzały. Płyta "Spider web" jest przepełniona muzyką z pogranicza soulu, chilloutu, funku oraz popu, pełna dźwięków różnych instrumentów.

Widać, że nasza rodaczka dobrze sobie radzi w Wielkiej Brytanii. Oby naszej publiczności spodobała się płyta "Spider web".

Czytaj dalej ->
Zapraszam również do obejrzenia clipu "Spider web"


"Tatiana Okupnik - Spider web" (Tracklista)
1. Spider Web
2. Been A Fool
3. Sky Is Red
4. So Long
5. Poor Love
6. Supersize Love
7. Bottom Line
8. If I Was To Tell You
9. Tranquility
10. World Of My Own Design
11. Coming My Way

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!