Kamil Stoch zajął 5. miejsce w kwalifikacjach do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. Polak będzie walczył w parze z Simonem Ammannem. W kwalifikacjach najmocniejszy okazał się zeszłoroczny zwycięzca, Gregor Schlierenzauer.

W serii kwalifikacyjnej Kamil Stoch uzyskał 130.5 metra, co dało mu 5. miejsce. W drugim konkursie 61. Turnieju Czterech Skoczni Polak zmierzy się z czterokrotnym złotym medalistą olimpijskim, Simonem Ammannem, który w kwalifikacjach zajął odległe 46. miejsce. W kwalifikacjach najlepiej wypadł Gregor Schlierenzauer, szybując na 138 metrów.

Stoch dobrze spisywał się również podczas treningów w Garmisch-Partenkirchen, i po skoku na 129.5 metra wygrał pierwszą próbę. Taki sam rezultat miał Anders Jacobsen oraz Richard Freitag, jednak Polak otrzymał lepszą notę. W drugiej serii treningowej zabłysnęli pozostali polscy skoczkowie: Maciej Kot był 3. (134 m), Krzysztof Miętus 4. (134 m), Stefan Hula 9. (132.5 m).

W konkursie w Ga-Pa zobaczymy sześciu Polaków. Pecha miał Klemens Murańka, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Zobacz wyniki pozostałych Polaków z kwalifikacji:
22. Dawid Kubacki - 127 m
24. Maciej Kot - 126.5 m
29. Krzysztof Miętus – 124 m
30. Stefan Hula - 123.5 m
37. Piotr Żyła - 120 mZobacz pełne wyniki kwalifikacji
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!