oficjalne logo Teatru Telewizji oficjalne logo Teatru Telewizji

oficjalne logo Teatru Telewizji (© materiały promocyjne TVP1)

Już w ten poniedziałek, czyli 9 marca 2009 roku, o godzinie 20.20, Teatr Telewizji zaprasza wszystkich wielbicieli królestwa Melpomeny i Talii do TVP1, na premierę spektaklu „Głosy wewnętrzne”, w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.

„Głosy wewnętrzne” to autorski spektakl Zanussiego, wyreżyserowany i napisany specjalnie dla Teatru Telewizji. Sztuka, oparta o współczesne realia, składająca się z dwóch odrębnych fabularnie części, zatytułowanych: „Senne marzenie” i „Późne powołanie”, ukazuje konflikt dramatyczny, dotyczący relacji rodzinnych między ojcem (w tej roli Jerzy Radziwiłowicz) i jego dorosłą córką, którą gra Agata Buzek.

Odmienne spojrzenia bohaterów na zagadnienia wiary i powołania, ów dramat postaw, który wciąż jest specjalnością Zanussiego oraz zderzenie racjonalizmu i duchowości, pozwalają scenarzyście i reżyserowi na zadawanie fundamentalnych pytań o sens wiary, analizowanie jej prawdziwości, celu, autentyczności czy nastawienia ludzi do tego ważnego tematu. Całość sztuki utrzymana została w lekkim tonie, z wyraźnie pobrzmiewającą nutą ironii, a nawet humoru.

Recenzja sztuki już wkrótce na łamach Wiadomości24.

Obsada:
Córka – Agata Buzek
Ojciec – Jerzy Radziwiłowicz
Ksiądz, Gospodarz – Tadeusz Bradecki
Sprzątaczka, Urzędniczka – Małgorzata Pritulak
Włoch – Riccardo Leonelli

Czas: 67’25’’
Autor: Krzysztof Zanussi
Reżyseria: Krzysztof Zanussi
Zdjęcia: Dariusz Kuc
Scenografia: Joanna Macha
Kostiumy: Ewa Helman-Szczerbic
Muzyka: Wojciech Kilar
Montaż: Wanda Zeman

Premiera – 9 marca 2009, Program 1 TVP, godzina 20.20

Źródło: materiały promocyjne TVP1

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!