Liczba odniesień telewizyjnych do osób homoseksualnych w USA rekordowo wzrosła w ubiegłym roku – informuje organizacja gejów i lesbijek GLAAD.

Wszystkie sieci telewizyjne zagęściły aluzje do homoseksualizmu. W 17 edycji badania "Gdzie jesteśmy w TV" śledzono częstotliwość pojawiania się bohaterów LGBT . Na 701 postaci regularnie pojawiających się w 91 programach telewizyjnych 31 to osoby nieheteroseksualne.

Siecią telewizyjną z największą liczbą postaci LGBT jest ABC: 10 na 194 bohaterów to osoby homoseksualne. Stanowi to 5,2 proc. ogólnej liczby bohaterów telewizyjnych.

Telewizja Fox, zeszłoroczny lider, spadła na drugie miejsce z sześcioma postaciami LGBT na 118, co daje 5,1 proc. ich ogólnej liczby. CBS dostała pochwałę za poprawę – zanotowano wzrost o 0,7 proc., co stanowi 2,8 proc. z ogólnej liczby bohaterów. W ubiegłym roku było tylko 4 gejów na 142 postaci.

Mainstreamowe programy z kablówek zanotowały wzrost z 29 postaci do 35. Takie sieci kablowe jak HBO, FX, Adult Swim, ABC Family, MTV, SyFy i TeenNick, także Showtime wychodziły w przeszłości od średnio 12 postaci LGBT.

Postacie męskie przeważają nad kobietami (w tym osoby transseksualne) w proporcjach 64 do 36 proc.

Żadna z sieci nie uzyskała oceny "Excellent", na którą trzeba zapracować wyjątkowo inkluzywnym charakterem oferty programowej.

Serial HBO dramat "Czysta krew" (True Blood) został ogłoszony najbardziej gejowskim programem telewizyjnym.

GLAAD (Sojusz Gejów i Lesbijek Przeciwko Zniesławieniu) każdego roku wydaje raport z monitoringu kanałów telewizyjnych pod kątem obecności osób nieheteroseksualnych w telewizji amerykańskiej.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!