(© Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów)

Cyfrowy Polsat SA wykupuje 100 proc. akcji Telewizji Polsat – zakomunikowały obie spółki. Jesteśmy świadkami powstawania największej grupy medialnej w Polsce.

Jak poinformował Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, walne zgromadzenie jego spółki, które ma wyrazić zgodę na przejęcie Telewizji Polsat, zostanie zwołane 17 grudnia.
- Konsolidacja jest potrzebna, ponieważ wyczerpały się możliwości dotychczasowej współpracy. Jako jedna spółka możemy wyznaczać sobie jednakowe cele, a dzięki spójności, ich realizacja będzie łatwiejsza - mówi Libicki portalowi wp.pl.

Zakończenie akcji przejęcia zaplanowano na marzec 2011 roku. Wcześniej konieczne będzie uzyskanie zgody akcjonariuszy i uzyskanie finansowania. Cyfrowy Polsat za telewizję zapłaci ponad 2/3 wartości w gotówce, pozostałą część opłaci z emisji akcji spółki.

Jest to wyjątkowo korzystna dla Libickiego transakcja. Cyfrowy Polsat jest liderem rynku płatnej telewizji z grupą 3,3 mln abonentów. Telewizja Polsat ma z kolei 19 proc. udziału w rynku nadawców. Z pewnością podniesie to dochody Grupy, której 38 proc. przychodów to wpływy z reklam telewizyjnych i sprzedaży czasu antenowego. Połączenie obu spółek oznacza zdominowanie przez Grupę rynku.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!