Polaris Slingshot to nietypowa konstrukcja. Mamy w tym przypadku do czynienia z trójkołowcem, w którym na jednym kole opiera się tylna oś. Maszyna przyspiesza do setki w 5 sekund i rozwija prędkość nawet 230 km/h.

Konstruktorzy Polarisa postanowili stworzyć trójkołowy pojazd, zmieniając nieco ogólnie przyjętą konwencję. W Slingshocie trike został odwrócony, dzięki czemu na jednym kole opiera się tylna oś, a nie przednia. Maszynę napędza 2,4 litrowa jednostka napędowa zapożyczona od General Motors. - Przyspieszenie do „setki” zajmuje około pięciu sekund, a prędkość maksymalna wynosi 220-230 km/h - twierdzi Nicolas Retat z Polonia Cup. Pojazd ten może służyć celom rekreacyjnym, ale o wiele lepiej sprawdzi się jako zabawka na torze wyścigowym.

TVN Turbo/x-news

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!