(© Darek Szczecina)

W Sopocie ruszają warsztaty dla kreatywnych terapeutów. Mogą w nich wziąć udział pedagodzy z trójmiejskich szkół podstawowych zajmujący się wyrównywaniem szans edukacyjnych wśród uczniów.

W kwietniu rusza nowy projekt doskonalenia warsztatu pracy nauczycieli i wymiany doświadczeń wśród pedagogów. Podczas pierwszych „Warsztatów dla kreatywnych terapeutów” zostaną zaprezentowane nowe środki dydaktyczne, pozwalające na prowadzenie ciekawych form pracy z uczniami wymagającymi dodatkowych zajęć.

Dzisiaj przed nauczycielem stają trudne zadania edukacyjne, a realia społeczne obserwowane w polskich szkołach powodują, że coraz większa grupa uczniów potrzebuje wsparcia. Wielu z nich wymaga dodatkowej pracy w zakresie nauki czytania i pisania. Dobry pedagog zdaje sobie sprawę, że skuteczną terapię przeprowadzić można tylko z uczniem zmotywowanym do podejmowania wysiłku. Niestety, najczęściej zadania te wymagają wielokrotnych powtórzeń i niekiedy bywają dla ucznia trudne i monotonne. Dlatego ważne jest, aby osoby pracujące z dzieckiem dysponowały szerokim wachlarzem metod, pomocy terapeutycznych oraz narzędzi. Organizatorzy warsztatów uważają, że do wzbogacania własnego warsztatu pracy najlepszą formą jest wzajemna wymiana doświadczeń między praktykami-specjalistami.

Pierwsze warsztaty z całego cyklu poświęcone będą roli gier w terapii. Wbrew pozorom, najprostsze gry planszowe i karciane niosą ze sobą ogromny potencjał zarówno wychowawczy jak i terapeutyczny. Uczestnicy warsztatów poznają propozycje zastosowań dostępnych na krajowym rynku gier, pozwalające na prowadzenie zajęć tak, by nie były nudne i uciążliwe. Aby uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku o godz. 13:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Sopocie. Zainteresowani pedagodzy mogą zgłosić swój udział w nich poprzez stronę internetową warsztatów http://www.warsztaty.pedagog.edu.pl.

Współautor artykułu:

  • Katarzyna Szczecina

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!