Adam, uczeń Gimnazjum numer 3 im Adam, uczeń Gimnazjum numer 3 im

Adam, uczeń Gimnazjum numer 3 im. Jana Pawla II.

Test humanistyczny rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał dwie godziny. Gimnazjalistom towarzyszyło zdenerwowanie i niepewność wiedzy. O wrażeniach po pierwszej części egzaminu odpowiada Adam - uczeń Gimnazjum nr 3 w Tychach.

- Jakie było pierwsze wrażenie kiedy otrzymałeś arkusz egzaminacyjny? Jakie uczucie Ci towarzyszyło?
- Każdy z nas na początku otworzył test, sprawdził czy strony się zgadzają, dopiero potem pojawiło się ogromne zdenerwowanie. Ręce drżały, ale trzeba było pokonać strach i zabrać się do roboty.

- Zabrać się do roboty - co masz na myśli?
- Dla gimnazjalisty ten egzamin to przepustka do kolejnej szkoły. Zależy mi na dobrym wyniku dlatego mimo ogromnego stresu zebrałem w sobie wszystkie siły i zabrałem się do dwugodzinnej, intensywnej pracy.

- Jaki to był właściwie egzamin?
- Musiałem rozwiązać 20 pytań zamkniętych i 10 otwartych. Wśród tych drugich pojawiła się rozprawka oraz zaproszenie. Niestety, nie podobała mi się główna tematyka testu, która dotyczyła ogrodów.

- Jutro kolejna dawka stresu. Będzie łatwiej?
- Jasne! (śmiech) Łatwiej? Matematyka? Okropność! Z niecierpliwością czekam, aż polegnę na polu bitwy. Zawsze wolałem przedmioty humanistyczne i z nich miałem lepsze oceny.

- Jakich wyników oczekujesz?
- Nie chcę myśleć o tym. Poczekajmy na wyniki w czerwcu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!